Sosyal mesafeli park konserleri başlıyor 1
Sosyal mesafeli park konserleri başlıyor 1

İstanbulluları yeniden sanatla buluşturmaya hazırlanan İBB’nin ‘sosyal mesafeli’ park konserleri başlıyor. ‘Sandalyeni Al da Gel’ temalı etkinliğin programı çerçevesinde; 5, 6 ve 7 Haziran’da kentin üç farklı parkında sosyal mesafe düzeniyle konser verilecek.

 

Türkiye genelinde 1 Haziran’dan itibaren yeni normalleşme sürecinin uygulanmaya başlanmasıyla birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de,  özellikle açık alanlarda sosyal mesafe kuralları çerçevesinde kültür sanat etkinlerini gerçekleştirmeye başlıyor. ‘Sandalyeni Al da Gel’ temalı etkinlik çerçevesinde; 5 Haziran Cuma, 6 Haziran Cumartesi ve 7 Haziran Pazar günü İstanbul’un üç farklı noktasında sosyal mesafe düzeniyle konserler düzenlenecek.

Sosyal mesafeli park konserleri başlıyor 2
Sosyal mesafeli park konserleri başlıyor 2

Sosyal mesafeli konserlerin girişinde maske dağıtılacak ateş ölçülecek

 

İBB Beyoğlu Kasımpaşa Hacıahmet Cinderesi Parkı, Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı ve Beykoz-Küçüksu Çayırı’nda gerçekleşecek konserlerde; İBB Orkestralar Müdürlüğü’ne bağlı Türk Sanat Müziği Topluluğu, Türk Halk Müziği Topluluğu ve Mehteran, aylar sonra İstanbullularla buluşacak. Konserler öncesinde parklarda sosyal mesafe kurallarına göre düzenleme yapılacak. Konseri izlemeye gelen alan vatandaşlara alan girişinde maske dağıtılacak ve ateş ölçümü gerçekleştirilecek.

 

Konserlerin yerleri ve şaatleri şu şekilde:  

 05 Haziran 2020 Cuma/ Saat 14.00

İBB Orkestralar Müdürlüğü

Türk Sanat Müziği Topluluğu

Yer: İBB Beyoğlu Kasımpaşa

Hacıahmet Cinderesi Parkı

06 Haziran 2020 Cumartesi/Saat 14.00

İBB Orkestralar Müdürlüğü

Türk Halk Müziği Topluluğu

Yer: Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı

07 Haziran 2020 Pazar/Saat 14.00

Mehteran

Yer:  Beykoz-Küçüksu Çayırı

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Seferihisar'ın Ulamış köylüleri tiyatro sahnesine çıktı