tarihi kent 1

Tarihi kent Bergama, uzun zamandır beklediği lojistik merkeze nihayet kavuşuyor. İlçede TIR ve kamyon garajı yapımı için düğmeye basıldı.

İZMİR – Bergama’da eksikliği yıllardır giderilemeyen ve ilçenin kangrene dönmüş sorunlarından birisi olan TIR ve kamyon garajının yapımı için çalışmalar başladı. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “İlçemiz hükümetimizin yaptığı otoyollar, organize sanayi bölgesi, serbest bölge ve liman çalışmaları ile ekonomik gelişmelerin tam göbeğinde duruyor. Bütün bu projelere entegre bölgemizin en büyük lojistik merkezlerinden birisinin yapım çalışmaları başladı. TIR ve kamyon garajı ile esnaflarımız rahat bir nefes alacak. Düzene kavuşacak” dedi.

Tarihi kent lojistik merkez ile rahatlayacak

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde halka vermiş olduğu vaatlerinden birisi gerçek oluyor. İslamsaray Mahallesi Vakıflar üstü mevkiinde yapılacak olan TIR ve kamyon garajı, 13 bin metrekare alana sahip olacak. Yapımı devam eden yeni çevre yolunun kuzeyinde yer alacak TIR ve kamyon garajı için aynı zamanda çevre yolu ile bağlantı da yapılacak. Çandarlı Limanı’nın, Batı Anadolu Serbest Bölgesi’nin faaliyete geçmesi, her geçen gün yeni yatırımcılar çeken Bergama Organize Sanayi Bölgesi‘nin gelişmesiyle bu garaj önemli bir lojistik merkez haline dönüşecek.

“Sorunu çözmenin heyecanını yaşıyoruz”

Başkan Koştu, Bakırçay bölgesine hizmet edecek olan lojistik merkezin yıllardır yapılması için beklediğini ama bir türlü yapımının başarılamadığını söyledi. Koştu, “Bu projenin startını vermek bize nasip oldu. Yapımı için gereken görüşmeleri hızla tamamladık. DSİ‘den kanal boyu yol ve beton sulama kanalı üzeri köprü geçiş izinlerini ısrarlı takiplerimiz neticesinde olumlu olarak sonuçlandırdık. Yıllardır bekleyen bu engelin aşılmasıyla birlikte TIR ve kamyon garajı için yeşil ışık doğmuş oldu” dedi.

İnceleyin:  Tunç Soyer’den Urlalı Muhtarlara “ Sizi asla yalnız bırakmayacağız” sözü

Koştu, TIR ve kamyonların cadde ve sokak aralarına gelişi güzel bırakılmasının 3 bin yıllık tarihi ile turizm kenti olan Bergama’ya hiç yakışmadığına dikkat çekti. Başkan Koştu, “Garajın faaliyete geçmesiyle kentimiz bu görüntülerden de kurtulmuş olacak. Turizmden kazanan bir Bergama için tanıtım faaliyetlerine ve yatırımlara başladığımız bir dönemde TIR ve kamyonların oluşturduğu görüntü kirliliğinin ortadan kalkması en büyük arzularımızdan birisi” şeklinde konuştu.

“Ekonomik olarak büyük gelişmelere gebe”

Başkan Koştu, İzmir’in kuzey aksında Bergama’nın ekonomik olarak çok büyük gelişmelere gebe olduğu bugünlerde şehrin her anlamda bu altyapıya hazır hale getirilmesi için faaliyetlerin aralıksız sürdürüldüğünü açıkladı. Koştu, “İlçemizin en büyük sorunu mahalle aralarına park edilen TIR ve kamyonların oluşturduğu çevre sorunu ve tehlikeler. Bu sorunların önlenmesi için önemli bir adım atılmış oldu. Vatandaşlarımızın seçim sürecinde bizlerden talep ettiği bu konuda uzun süredir yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlandı. İlçemizde TIR ve kamyon garajının olmayışı günlük yaşamda büyük sıkıntılar çekilmesine neden oluyor. Her cadde ve sokağa gelişi güzel bırakılan büyük tonajlı araçlar nedeniyle vatandaşlarımız zorluk çekiyor. Trafik sıkıntısı ile beraber TIR ve kamyoncu esnafımızın da mal ve can güvenliği ciddi anlamda tehlike içerisinde. Yapılacak olan güvenlikli garaj ile bütün bu sıkıntılar sona ermiş olacak. Park yeri bulamayan esnafımızın da yüzü gülmüş olacak” ifadelerini kullandı.

tarihi kent 2

Facebook Yorumları