Ana SayfaGündemOkullar kimsesiz hayvanlara yuva oluyor

Okullar kimsesiz hayvanlara yuva oluyor

Ordu’da okullar kimsesiz hayvanlara yuva oluyor. Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde geliştirilen proje kapsamında ilk sahiplendirme yapıldı.

ORDU – Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak ve onların merhamet duygularını geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde her okula bir hayvan sahiplendirme projesi başladı. İlk olarak Altınordu Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde tüm bakımları yapılmış, sağlıklı bir köpek Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından, Özel Seçkin Koleji’ne sahiplendirildi. Sahiplendirilen köpek sıcak ve sevgi dolu bir yuvaya kavuşturulurken, çocukların hayvan sevgisini ve çevre duyarlılığını da artırmanın ilk adımları atılmış oldu.

Kimsesiz hayvanlara yuva olmaktan mutlular

Özel Seçkin Koleji öğrencileri, kimsesiz hayvanlara yuva olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, davranışlarının diğer okullara örnek olması temennisinde bulundu. Öğrenciler, “Bizler sokakta yaşayan ve sevgiye muhtaç olan hayvanlarımızı sahiplenmek istedik. Onlar da bir canlı. Bulunduğumuz ortamda onları da bir birey gibi yaşatmamız gerekiyor. Sıcak bir yuvaya kavuşmaları adına bir köpek sahiplenerek okulumuzla birlikte ilk adımı attık. Tüm bakım ve ihtiyaçları okulumuzca karşılanacak. Bu davranışın diğer insanlara ve okullara örnek olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Öğrencilere hayvan sevgisi eğitimi de verilecek

Proje kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından hayvan sahiplendirilen okullarda öğrencilere seminerler de düzenlenecek. Eğitimlerde, öğrencilere hayvan sevgisi ve çevre duyarlılığı ile ilgili bilgilendirmelerde bulunulacak.

kimsesiz hayvanlara yuva 2

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler