Kastamonu’nun Taşköprü Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde yaptığı sosyal hizmetleriyle vatandaşların beğenisini topluyor.

Kastamonu’nun Taşköprü Belediyesi’, il genelinde bir ilk olarak 2012 yılında “Evde Sağlık Hizmetleri” uygulamasına başladı. Bu kapsamda ilçede bakıma muhtaç ve kimsesiz hastaların yarasına derman olmaya devam ediliyor. Uygulama ile bakıma muhtaç, kimsesiz, yatalak, yürüme güçlüğü çeken ve nefes darlığı olan vatandaşlar tespit ediliyor. Vatandaşlar düzenli olarak ziyaret ediliyor. Uygulamada geçen süre zarfında yaklaşık 450 hastaya hizmet verildi. Vatandaşların, sağlık memuru tarafından günlük, haftalık ya da 15 günlük periyotlarla tedavileri yapılıyor.

“Ziyaretler sürdürülecek”

Taşköprü Belediyesi Başkanı Hüseyin Arslan da, üzerinde durdukları ve önemsedikleri projeyle ilgili belediye sağlık memuru ile bakıma muhtaç vatandaşları sık sık ziyaret ediyor. Arslan, özellikle büyükşehir belediyelerinde yürütülen “Evde Sağlık Hizmeti” uygulamasını kendilerinin önemsediğini belirtti. Arslan, bu kapsamda 2012 yılında ilk olarak belediye bünyesinde bir sağlık birimi oluşturduklarını ve 1 sağlık memuru aldıklarını belirtti. Arslan, “Evde Sağlık Hizmeti” uygulaması hakkında aileleri bilgilendirerek her türlü sağlık ihtiyaçlarında sağlık hizmetleri birimine ulaşabileceklerini anlattı. Arslan, belediye sağlık memurunun da düzenli olarak ziyaretlerini sürdüreceğini dile getirdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Tahsin Babaş, projeleriyle ilgili açıklamalar yaptı