Ana SayfaBelediyeTekirdağ'da su ürünleri toptancı hali hizmete açıldı

Tekirdağ’da su ürünleri toptancı hali hizmete açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, her alanda Tekirdağ’ı daha da ileriye götürecek yatırım ve projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda ilin balıkçılık ve su ürünlerinde önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan Su Ürünleri Toptancı Hali, pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

Törenin açılış konuşmasını Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu gerçekleştirdi. Alpaslan Kurtoğlu konuşmasında Su Ürünleri Toptancı Hali hakkında teknik bilgiler verdi.

Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu’nun ardından kürsüye gelen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise böylesi önemli bir yatırımı Süleymanpaşa’ya kazandırdığı için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür etti ve “Su Ürünleri Toptancı Hali bölgemiz için çok önemli bir yatırım. Önümüzdeki sene Şaraphane İskelesi’ni de balıkçılarımızın balıklarını indirebilecekleri bir hale getirebilirsek o zaman bu hal tüm Trakya’ya hatta belki İstanbul’a hizmet verebilecek bir hale gelecek. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ile görüşlerimiz aynıdır. Elbette siyasi görüş ayrılıklarımız olabilir ama şehrimizin ortak değerleri söz konusu olduğunda birlikte hareket ediyoruz. Şehrimiz büyük bir değişimin içerisinde. Bu konuda Kadir Başkanımızla koordineli bir çalışma prensibi ortaya koyuyoruz. Tekrar emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Başkan Albayrak: “Su Ürünleri Açısından Büyük Bir Potansiyele Sahip ilimizin bu potansiyelini değerlendireceği bir tesisi hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Cüneyt Yüksel’in ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke. Böylesine potansiyeli olan bir ülkede deniz ürünlerinin büyük yer tutması gerekir ancak herkesin bildiği gibi bu avantajımızı çok iyi kullanamıyoruz. Tekirdağ, hem Karadeniz’e hem de Marmara’ya kıyısı olan bir şehir. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu noktadan hareketle şehrimize Su Ürünleri Toptancı Hali’ni kazandırdık. Fakat öncelikle altyapıyı yenilememiz gerekiyordu. Bu kapsamda geçen dönem 610 km altyapı yaptık. Ayrıca Batı Atıksu Arıtma Tesisi ile kanalizasyonun denize dökülmesini önledik. Yakın zamanda hayata geçireceğimiz diğer atıksu arıtma tesisleri ile denizlerimizi tamamen temizlemiş olacağız. Su Ürünleri Toptancı Hali dışında hayvancılık alanında da önemli bir projeyi hayata geçirerek Türkiye’nin ikinci büyük et kombina tesisi olan Malkara Et Kombina Tesisini hizmete sunduk. Tarıma büyük destek vererek Süleymanpaşa Sebze Meyve Toptancı Hali’ni hizmete açtık.  Su Ürünleri Toptancı Hali’mizi ihracat yapılan ve balıkçı kardeşlerimizin ürünlerini satabilecekleri bir alan haline getirmek için de çalışmalarımız devam ediyor. Tekirdağ her şeyin en iyisini hak ediyor. Tesisimizin balıkçı kardeşlerimize ve Tekirdağ’a hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

İlhami Özcan Aygun: “Bu önemli tesisi ilimize kazandıran Başkan Albayrak ve ekibine teşekkür ediyorum” 

Açılış töreninde konuşan Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun ise; “Başta Kadir Başkanımız olmak üzere böylesi güzel bir tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tekirdağ’ın tüm ilçelerde gerçekleşen yatırımlarla birlikte daha da ileriye gittiğini göreceğiz. Şaraphane İskelesi’nin Su Ürünleri Toptancı Hali’ne entegre hale getirilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızın daha yüksek bir refah düzeyinde yaşayacağı şehri birlikte inşa etmek bizim görevimizdir. Su Ürünleri Toptancı Hali’nin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Su Ürünleri Toptancı Hali’nin açılış törenine Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Genel Sekreter Yardımcısı Alparslan Kurtoğlu, Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatif Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, balıkçı esnafı ve vatandaşlar katıldı.

SU ÜRÜNLERİ TOPTANCI HALİ’NDE 6 ADET SOĞUK HAVA DEPOSU BULUNUYOR

Bodrum, zemin ve 1 normal kattan oluşan ve toplam inşaat alanı 6.766 m2 olan Süleymanpaşa Su Ürünleri Toptancı Hali’nin zemin katında 6 adet dükkan (su ürünleri satış ve pişirme), 6 adet soğuk hava deposu, 1 adet müzayede öncesi soğuk hava deposu, ürün kabul salonu, ürün çıkış salonu, mezat alanı,  buz imal+buz depo alanı, -22 derece soğuk hava deposu, çöp odası, denetçi odası, tartım alanları, alet ekipman yıkama odası, temizlik malzeme deposu, ofisler, wc’ler bulunmaktadır. Birinci katta restoran, restorana hizmet eden birimler, 6 adet büro, çay ocağı, personel soyunma odaları, idareye ait bürolar, mescit, abdesthane, bodrum katta ise otopark, sığınak ve teknik hacimler yer almaktadır. 

Gördes’te yüzme bilmeyen kimse kalmayacak | TIKLAYIN

BİZİ TWİTTER’DA TAKİP EDİN

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla