Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve ilçe belediye başkanları, Zeytindalı Harekatı’nda görevli askerlere destek için Afrin sınırına gitti.

Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Türkiye’nin Sınır güvenliğini sağlayan askerlere moral vermek amacıyla ilçe belediye başkanları ile birlikte Gaziantep ve Hatay’a gitti. Albayrak, başkanlarla birlikte Afrin sınırına da gitti. Gaziantep 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığını, Hatay Hassa sınır bölgesi askeri bölgesini ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Başkan Albayrak, “İlçe belediye başkanları- mız ile birlikte kahraman askerlerimize moral ve destek vermek amacıyla Gaziantep’e geldik. Sınırımızda güvenliği elinde bulunduran askeri güçlerimizi de ziyaret ettik. Kahraman askerlerimize tüm Tekirdağ halkının selamını getirdik. Emperyalist güçler tarafından desteklenen bölücü terör örgütüne ağır bir darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri’ni kutluyorum. Kahraman Mehmetçiklerimizin sağ salim ailelerine kavuş- malarını temenni ediyorum. Vatanımız uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Gaziantep ziyaretlerinin ardından Hatay’ın Hassa İlçesi’ne giden Başkan Kadir Albayrak, ilçe belediye başkanları ile birlikte kontrol noktasında görevli güvenlik güçlerini ve Afrin sınırdaki görevli askeri personeli ziyaret ederek bölgenin son durumu ile ilgili bilgi aldı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  11 Belediye başkanından ortak açıklama