Milli tekvandocu Nur Tatar Askari ve eşi Mehran Askari, Sancaktepe Belediyesi ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Başkan İsmail Erdem, olimpik sporcu sayısını arttıracaklarını belirtti.

Milli tekvandocu Nur Tatar Askari ve eşi Mehran Askari, Sancaktepe Belediyesi ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Sancaktepe Belediye Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Hizmet vermeye başladığımız anda hayallerimiz vardı. eğitimde, sporda, kültürde ve sanatta merkez ilçelerden birisi olacağız demiştik. Sporun merkezi Sancaktepe olacak demiştik. 19 bin 950 sporcuyla, Türkiye’de lisanslı sporcu sayısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden sonra ikinci sıradayız. Artık olimpik sporcu sayısını arttıracağız” dedi.

“Çok mutluyuz”

Aynı zamanda Sancaktepe Belediyespor Kulübü’nün Onursal Başkanı olan İsmail Erdem, “Nur Tatar Askari gibi ülkemizi uluslararası platformlarda başarıyla temsil etmiş ve İstiklal Marşımızı okutma başarısı göstermiş bir sporcuyu Sancaktepe Belediyespor’a transferinden oldukça memnunum. Son Dünya Şampiyonası’nda sıkletinde şampiyon olarak bizleri gururlandıran 2012 Londra Yaz Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan, son Rio Olimpiyatları’nda ise bronz madalya kazanan Türk sporunun değerli isimlerinden Nur Tatar’ı kulübümüze transferinden ötürü çok mutluyuz. Nur kardeşimizin bu zamana kadar elde ettiği başarılara Sancaktepe Belediyespor adı altında da devam edeceğine canı gönülden inanıyor, transferin her iki taraf içinde hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Bizde imzalar ömür boyu atılır”

Sancaktepe Belediye Belediye Başkanı İsmail Erdem

Resmi olarak belli bir süre imza atıldığını ancak sözleşmenin ömür boyu olduğunu söyleyen Başkan İsmail Erdem, “Bizde gönüllere imza atılır. Kendini ispat etmiş, Türk sporseverlere kendini kabullendirmiş, sporcularımızın ömür boyu Sancaktepe ile kontratı vardır. Spor yapabildiği sürece, yarışmalara katılabildiği sürece sporcu olarak devam eder. Yarışamazsa da hoca olarak yolumuza devam ederiz. Bizdeki anlaşmalar hep süresiz. Bizimle birlikte başarıya ortak olanlar bizlerle devam etsinler ve başarılarına başarı eklesinler” diye konuştu.

İnceleyin:  657'nci Kırkpınar Yağlı Güreş Festivali başlıyor

“Sancaktepe’de şampiyon olacağım”

Nur Tatar Askari

Belediye Başkanı Erdem ve Kulüp Başkanı Mehmet Genç’e teşekkür ederek konuşmasına başlayan Nur Tatar Askari ise, “Gerçekten burada çok güzel ve özel insanlar var. Tabi ben buraya ilk geldiğimde de söyledim. Olimpiyat 2’ncisi olduğum yıl İller Bankası Spor Kulübü’ndeydim. 3’üncü olduğumda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeydim. İnşallah şimdi 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda şampiyon olduğumda Sancaktepe’de olacağım. Allah nasip ederse, hem Sancaktepe hem kendim hem de ülkem için o madalyayı getirmek nasip olur. Ben bunun için elimden geleni yapacağım. Siz güzel insanlarla birlikte daha güzel başarılara imza atacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Facebook Yorumları