Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ziyarete açıldı 1
Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ziyarete açıldı 1

Denizli Büyükşehir Belediyesi, yeni normal döneme geçişle beraber 2 aydır kapalı olan Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nı ziyarete açtı.

 

DENİZLi-Koronavirüse karşı, kentin yoğun olarak kullanılan cadde, sokak ve meydanlarında yoğun bir şekilde yıkama ve dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi yeni normal dönemine geçişle beraber geçici süre faaliyetleri durdurulan tüm tesislerini ziyarete açtı. Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bu kapsamda geçtiğimiz mart ayında geçici süre kapatılan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nda dezenfeksiyon çalışması yaptı. Tesisin alt istasyonunda başlayan çalışma kapsamında gişeler, teleferik kabinleri, asansörler, kafe ve restoran ile dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, bungalov evler ve diğer tüm tesisler Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı virüsidal etkili  biyosidal ürünlerle dezenfekte edildi.

Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ziyarete açıldı 5
Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ziyarete açıldı 5

Maskesiz girişe izin yok

Belediye ekiplerinin dezenfeksiyon işlemlerini düzenli olarak yapacağı kaydedilirken tesise maskesiz girişe izin verilmeyecek. Teleferik kabinleri ise azami 4 kişi ile sınırlı tutulacak. Restoran, kafe ve diğer tüm tesislerde İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre hareket edileceği vurgulanırken, vatandaşlardan sosyal mesafe kurallarına uyması gerektiği işaret edildi.

Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ziyarete açıldı 3
Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ziyarete açıldı 3

“Tüm tedbirleri aldık”

Kovid-19’a karşı tedbirlerini düzenli bir şekilde sürdürmeye devam ettiklerini kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yeni normale geçişle birlikte rutin hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarının yanında hizmete açılan i de tepeden tırnağa temizlediklerini söyledi. Başkan Zolan, “Kullanıma kapatılan tesislerimizde tüm tedbirlerimizi alarak vatandaşlarımızın ziyaretine hazır hale getirdik. Vatandaşlarımız da lütfen sosyal mesafe, maske ve hijyenlerine dikkat etsin. Tüm ekiplerimizle birlikte vatandaşlarımızın sağlık, huzur ve güveni için çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ziyarete açıldı 2
Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ziyarete açıldı 2

Yılın 4 mevsimi cazibe merkezi

Ege’nin en uzun teleferiğine sahip Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Türkiye’de eşi benzeri olmayan muhteşem manzarasıyla insanları kendine hayran bırakıyor. Yılın 4 mevsimi cazibe merkezi olan tesis baharın ilk günlerinden itibaren yeşilin tüm tonlarını bünyesinde barındırıyor. 1500 metre rakımdaki Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nda bungalov evler, çadır kamp alanı, restoran ve piknik alanı ziyaretçilerine hizmet veriyor. Yöresel tatların da sunulduğu tesis tabloları aratmayan güzelliğiyle doğa tutkunları için aranan yerlerin başında geliyor.

İnceleyin:  Denizli’nin turizm değerleri karikatür ile anlatılacak

 

 

 

Facebook Yorumları