Tepebaşı Belediyesi TSM Korosu, Şef İnci Çayırlı yönetiminde sahneye çıkarak Şekip Ayhan Özışık ve Erol Sayan’ın eserleriyle dinleyenleri mest etti.

Tepebaşı Belediyesi TSM Korosu, Şef İnci Çayırlı yönetiminde sahneye çıktı. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde “Gönlümüzdeki Şarkılar” adı altında iki bölümden oluşan konserde, birinci bölümde Erol Sayan ikinci bölümde ise Şekip Ayhan Özışık’tan Rast, Uşak, Hüseyni, Beyati Şarkı, Hicaz, Nihavent, Segah, Kürdilihicazkar, Acemkürdi, Karciğar, ve Muayyer Kürdi makamları icra edildi.

2017 yılının son konserine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve çok sayıda müziksever katıldı. Etkinlikte davetliler koronun seslendirdiği parçalara eşlik ederken alkışlarla da destek verdi. Konser sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Koro Şefi İnci Çayırlı’ ya çiçek takdim etti.

“Burası başka bir şehir”

Çayırlı, “Burası başka bir şehir… Eskişehir her zaman gönlümüzdedir, Eskişehir bir Cumhuriyet kentidir. Eskişehir’de sanata ve sanatçıya verilen değeri İstanbul’da göremiyorum. Burası bana bir terapi oluyor. Başkanlarım iyi ki varsınız, korom ve şahsım adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Muhteşem bir konser izledik”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise, “Bu gece muhteşem bir konser izledik. İnci Hoca’ma ve korodaki arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ben İnci Hanım’ı gençlik yıllarından bu yana tanıyorum, çok güzel bir sesi var. Sanatını en iyi şekilde icra ediyor. Ben Eskişehirliler adına kendisini tekrar kutluyorum. Buradan Ahmet Başkan’ı da kutluyorum. Böyle bir sanatçı ve koroyu Eskişehir’e kazandırdığı için. Başarılarınız daim olsun” diye konuştu.

Daha sonra konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, “Yılmaz Hocamın da belirttiği gibi bu gece gerçekten muhteşem bir konser izledik. Ben başta İnci Çayırlı Hocama ve korodaki arkadaşlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İnceleyin:  Çocuklar için "Adile Naşit" Kütüphanesi açıldı

Gönlümüzdeki Şarkılar konseri, davetlilerin dakikalarca süren alkışları ile son buldu.

Facebook Yorumları