İstanbul Üsküdar Belediyesinin Valide Sultan Gemisinde toplu Roman düğünü töreni yapıldı. Törende, 9 çift evliliğe ilk adımını attı.

İstanbul Üsküdar Belediyesinin Valide Sultan Gemisinde bir ilk gerçekleştirildi. Gemide, toplu Roman düğünü töreni yapıldı. Törende, 9 çift evliliğe ilk adımını attı. Çiftlerin mutlulukları yüzlerine yansıdı. Tören, Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başladı. Çiftlerin nikahını kıyan Başkan Türkmen, “Abartmadan söylüyorum, içinde bulunduğumuz anın dünyada benzeri yok. İki kıtanın kavuştuğu yerde gönülleri buluşturuyoruz bugün. Bu güzel gençler bize gelip evlenmek için müracaat etmişlerdi. Şimdi Boğaz’da, denizin üzerinde onları evlendirmek bize nasip oldu. Hepsinin heyecanı yüzlerinden okunuyor. Bütün çiftlerimize iki cihanda da saadet diliyorum” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen

İmzalar atıldıktan sonra aile cüzdanlarını ve hediyelerini teslim eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, her çifti ayrı ayrı tebrik etti. Nikah merasiminin bitmesiyle başlayan eğlence ve roman müziği, davetlilere keyifli anlar yaşattı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  AK Parti'nin Anadolu Yakası başkanları Ümraniye’de buluştu