tüketici hakları 1

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Bakanlığı işbirliğinde “Tüketici Hakları” konulu resim ve karikatür yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, 7 Şubat tarihine kadar başvuru yapabilecek. 

ANKARA – Ankara Büyükşehir Belediyesi, tüketici hakları konusunda toplumu bilinçlendirmeye yönelik proje ve çalışmalarda yer almaya devam ediyor. Bilinçli tüketim alışkanlığının edinilebilmesi için Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Bakanlığı işbirliğinde ödüllü yarışma düzenliyor. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmada çizdiği resim ve karikatürle dereceye giren öğrencilere fotoğraf makinesinden dizüstü bilgisayara kadar çeşitli ödüller hediye edilecek. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, 7 Şubat 2020 tarihine kadar Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nün web sitesinden başvuru yapabilecek.

‘Tüketici Hakları’ konulu yarışma için son başvuru tarihi

Türkiye genelinde düzenlenen yarışmaya resmi ve özel okullarda öğrenim gören ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri çizdikleri resimlerle; 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ise karikatürle katılabilecek. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, 7 Şubat 2020 tarihine kadar Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nün “http://tuketici.ticaret.gov.tr/“, “https://www.facebook.com/etuketici/” ya da “https://twitter.com/etuketici” adresinden başvuru yapabilecek.

Çocukların ve gençlerin bilinçlendirilmesi hedefleniyor

Eğitim çağındaki çocukları ve gençleri bilinçli tüketim ve tüketicilerin hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak ve sanatsal çalışmalarını desteklemek için gerçekleştirilen yarışma her yıl geleneksel olarak düzenleniyor. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmada çizdiği resim ve karikatürle dereceye giren öğrencilere fotoğraf makinesinden dizüstü bilgisayara kadar çeşitli ödüller hediye edilecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bergama ve Kartal başkanları aday olmayacaklarını açıkladı