buz pateni 1

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş, kızak ve kayağa alternatif olarak yapılabilecek branşlar arasına buz pateni sporunu da ekledi. Erciyes Tekir Kapı’da 350 metrekare alanda yapılan buz pisti Türkiye’deki kayak merkezleri arasında da ilk oldu. 

KAYSERİ – Erciyes Kayak Merkezi sömestr tatilinin son gününde Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen turistlerle doldu taştı. Yaptığı birçok hizmet ile Türkiye’de öncü olmayı başaran Kayseri Büyükşehir Belediyesi yine bir ilki gerçekleştirdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Spor A.Ş, kızak ve kayak sporuna alternatif olarak yapılabilecek spor branşları arasına buz patenini de ekledi.

Erciyes Tekir Kapı’da 350 metrekare alanda yapılan buz pisti Türkiye’deki kayak merkezleri arasında da ilk oldu. Kış boyunca Erciyes’i ziyarete edecek olan turistlere hizmet verecek olan buz pisti Spor A.Ş öğrencilerinin buz hokeyi müsabakası ile açılışını gerçekleştirdi. Artistik buz pateni gösterileri ile devam eden program sonrasında ilk gün olması sebebi ile vatandaşlar buz pistini ücretsiz olarak kullanabildi.

Buz pateni pisti 350 metrekarelik alana kuruldu

Biten sömestr dönemini değerlendiren Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, “Sömestrın son gününde Erciyes, bütün dağlar açısından da kış turizmi içerisindeki en yoğun iki haftalık dönemi geride bıraktı. Fakat son gün olması sebebiyle pazar günü pistlerimiz dolu. Günübirlik ziyaret için gelen misafirlerimiz sucuk ekmek yiyor, kızak yapıyor ve ailesiyle kar topu oynuyor. Erciyes’te güzel bir ortam var” dedi.

Cıngı, 350 metrekarelik alana kurularak Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan buz pisti hakkında da bilgi verdi. Cıngı, “Spor A.Ş tarafından buz pisti de açıldı. Açık havada hizmet veriyor. O da çok güzel bir faaliyet olarak Erciyes’te yapılabilecekler listesine girecek güzel bir sportif faaliyet olacak. Dolayısıyla Erciyes her zaman olduğu gibi dolu dolu, canlı, rengarenk, birçok şehirden ve ülkeden misafirlerimizin bir arada bulunduğu bir platform haline geldi. Bundan sonra da bu çeşitliliği arttırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İnceleyin:  Marmaris'te çöpe atılan yumurtalardan civciv çıktı

Nijerli öğrenciler Erciyes’te bir araya geldi

Cıngı, Türkiye’deki Nijerli Öğrenciler Birliği olarak Erciyes’e gelen misafirlerle keyifli bir sohbet de gerçekleştirdi. Türkiye’nin birçok ilinde eğitim gören Nijerli öğrenciler her yıl geleneksel olarak ülkemizin bir şehrinde bir araya geliyor. Bu yıl da 3 gün boyunca süren etkinliklerini Kayseri’de düzenleyen Türkiye’deki Nijerli Öğrenciler Birliği öğrencileri Kayseri’yi ve Erciyes’i çok beğendiklerini dile getirdi.

buz pateni 2

Facebook Yorumları