Ana SayfaSporYenikapı futbol tesisleri açılış için gün sayıyor

Yenikapı futbol tesisleri açılış için gün sayıyor

Yenikapı futbol tesisleri şubat ayında açılıyor. Çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı tesis, futbol kulüplerinin antrenmanlarına ve Amatör Lig maçlarına ev sahipliği yapacak.

İSTANBUL – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan Yenikapı Futbol Sahaları tamamlanmak üzere. Fatih sahilinde bulunan Yenikapı Etkinlik Alanı’nda yapılan tesiste 68×105 metre ve 45×90 metre olmak üzere iki adet futbol sahası yer alıyor. Suni çimle kaplanan ve etrafları çelik konstrüksiyon ile çevrilen sahalarda bin ve 400 kişilik tribünler bulunuyor. İçinde takım ve hakem soyunma odalarının, idari bölümlerin ve kafeterya ile otopark alanlarının bulunduğu tesiste inşaat çalışmaları tamamlandı.

Yenikapı futbol tesisleri şubatta açılıyor

Elektrik-elektronik testlerin yapıldığı ve çevre düzenlemesi çalışmalarının devam ettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yenikapı Futbol Sahaları tefrişat işlemlerinin tamamlanmasının ardından şubat ayı içerisinde hizmete açılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne ait tesisler, İBB iştiraki Spor İstanbul tarafından işletilecek. Bölgede faaliyetlerini sürdüren spor kulüpleri ve sporcular antrenmanlarını burada yapabilecek. İBB’nin diğer stat ve sahalarında olduğu gibi kulüplerin müsabakalarını oynayabilecekleri tesis, 68×105 metre ölçülerindeki büyük sahası ile Amatör Lig ve altyapı maçlarına da ev sahipliği yapacak.

Şehrin farklı noktalarında 16 tesis yapılıyor

İBB, Yenikapı’nın dışında şehrin farklı noktalarında 16 spor tesisinin yapımına da devam ediyor. 13 ilçede yapılan; yüzme havuzları, statlar ve spor komplekslerinden oluşan yeni tesislerin önemli bir kısmı bu yıl tamamlanarak İstanbulluların kullanımına sunulacak.

yenikapı futbol tesisleri 3

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler