Özel Kalem

Manisa’nın Turgutlu İlçe Belediyesince açılan “İkram Çeşmesi” yaz boyunca sürdürdüğü meşrubat ikramlarını, kış günlerinde çorbayla devam ettiriyor.

Turgutlu Belediyesi tarafından açılan İkram Çeşmesi, yaz boyu sürdürdüğü meşrubat ikramlarını soğuk kış günlerinde vatandaşların içini ısıtacak sıcacık bir kap çorbayla devam ettiriyor. Her Cuma günü farklı çorba akan çeşmenin daha çok vatandaşa ulaşmasını temenni eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “İkram Çeşmemiz’in çorba ikramından tadan vatandaşlarımıza afiyet olsun” dedi.

Vatandaşın içi ısınıyor

Osmanlı’nın sebil geleneğinden gelen ve Turgutlu Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı İkram Çeşmesi, vatandaşlara çorba ikramına devam ediyor. Koza Pazarı yanı, Pazar Camii karşısında bulunan İkram Çeşmesi her Cuma günü 7’den 77’ye tüm vatandaşlara hizmet veriyor. Başkan Şirin, halka bir tas çorba dağıtarak, soğuk kış günlerinde de yanlarında olduklarını söyledi. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Bilindiği üzere Aşevi ve Hayır Merkezimiz bünyesindeki İkram Çeşmesi Turgutlu halkının büyük dikkatini çekti ve sağolsun vatandaşlarımız bu hizmetimizden oldukça memnun dedi. Bundan sonra da mübarek Cuma günlerinde ve dini günlerimizde İkram Çeşmesi’nden vatandaşlarımızın faydalanmasını sağlayacağız. Aşevi ve Hayır Merkezi’miz her gün yüzlerce ailemize sıcacık yemek ikramında bulunuyor. Yine aynı yardımlaşma düşüncesiyle İkram Çeşmesi’nden de özellikle bu soğuk havalarda dışarıda bulunan vatandaşlarımıza çorba ikramlarımızı sürdürüyoruz. İkram Çeşmemiz’in bulunduğu yerden gelip geçen, çorba ikramımızdan tadarak bir hayır duasında bulunan vatandaşlarımıza afiyet olsun” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Manisa Büyükşehir Belediyesi 6 bin askerin yemeğini karşıladı