Sinema ve televizyon dünyasının ünlü oyuncuları, sokak hayvanları için kamera karşısına geçip sevgilerini, onlarla yaşadıkları deneyimleri anlattı.

İstanbul Kadıköy Belediyesi, sokak hayvanları için, “Satın Alma Sahiplen” adlı kampanya başlattı. Kampanyanın amacının, hayvanların hediyelik eşya gibi satılması yerine barınaklarda ya da sokaklarda yaşayan hayvanların sahiplenilmesi olduğu belirtildi. Ünlü oyuncular hayatlarında büyük önem taşıyan ve iz bırakan çok sevdikleri, evlerini paylaştıkları ve bir zamanlar sokaklarda ya da barınaklarda yaşamak zorunda kalan sokak hayvanları için kampanyada yer aldı.

Moda Sahnesi’nin destek verdiği “Satın Alma Sahiplen” kampanyası için kamera karşısına geçen oyuncular, hayvanlarla yaşadıkları deneyimleri, anılarını anlattı. Eğlenceli bir tarzda yapılan videoda oyuncular sokaklarda ve barınaklarda yaşamak zorunda olan hayvanlar için sahiplenme çağrısı yaptı. Son üç yılda Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nden 624 minik dost, sahiplendirilerek sıcak bir yuvaya kavuştu. Merkezde her yıl binlerce sokak hayvanının bakımı ve tedavisi de özenle gerçekleştiriliyor.

Kadıköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kampanyada yer alan sanatçılar şöyle; Ayumi Takano, Ali Mert Yavuzcan, Bennu Yıldırımlar, Beste Bereket, Caner Cindoruk, Çiğdem Tunç, Ece Özdikici, Engin Hepileri, Lale Cangal, Levent Üzümcü, Melis Birkan, Meltem Yılmazkaya, Necip Memili, Özge Özder, Rojda Demirer, Seray Kaya, Sibel Taşçıoğlu, Şebnem Scheffer.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP'li başkana 38 gün hak mahrumiyeti cezası