Şanlıurfa Valiliği, kentte 60 dereceyi gösteren hava nedeniyle, kamu ve kuruluşlarında çalışan hamile, kronik hasta ve engellilere 3 gün sıcak izni verdi.

Kavurucu Afrika sıcakları yurt genelinde etkisini göstermeye devam ediyor. Şanlıurfa’da sıcaklık rekoru kırıldı. Birkaç gün önce 60 dereceyi gösteren termometreler, 61’e ulaştı. Hava sıcaklığının 60 derecenin üzerinde seyretmesi üzerine Valilik, çalışanlara sıcak izni verdi. Valilik, kamu ve kuruluşlarında çalışan hamile, kronik hasta ve engellilere yönelik 4 Temmuz’dan itibaren 3 günlük idari izin uygulaması başlattı.

Cadde ve sokaklar boşaldı

Gün içerisinde hayalet kente dönen Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde vatandaşlar kavurucu sıcaklar nedeniyle dışarı çıkamadı. Sıcaklar nedeniyle cadde ve sokaklar boşalırken, dışarıda olan vatandaşlar ise parklardaki gölgelik alanlarda dinlenmeyi tercih eti. Çocuklar da çeşmede serinlemeye çalıştı.

Türkiye’nin en sıcak illeri arasında yer alan Şanlıurfa’da hava sıcaklığının 60 derecenin üzerinde seyretmesi üzerine valilik kamu ve kuruluşlarında çalışan hamile, kronik hasta ve engellilere yönelik 4 Temmuz’dan itibaren 3 günlük idari izin uygulaması başlattı. Valilikten yapılan açıklamada, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporlarına göre kentteki hava sıcaklığının artmasının beklendiği belirtildi. Açıklamada, “İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak kamuda çalışan hamile bayanların, yüzde 40’tan yukarı engeli olan personelin, kronik (şeker, tansiyon, kalp, beyin) hastalıkları olanların 3 günlük idari izinli sayılması kararı alınmıştır” denildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Faruk Pınarbaşı, partisinin aday listesine tepki gösterdi