İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 45 günde bin 60 kişiyi kurtardı. İtfaiye, “cankurtaran drone” ile de olası vakalara müdahale ediyor.

Deniz sezonun açılmasıyla birlikte İstanbullular gönül rahatlığıyla deniz keyfi yaşamaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı cankurtaran ekipleri 45 günde 1.061 kişiyi boğulmaktan kurtardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da plaj hizmetleri ile İstanbullular’ın temiz ve güvenli ortamlarda denize girmesini sağlıyor.

İBB İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı cankurtaran ekipleri, 47 bin 800 metre uzunluğundaki 38 plajda gelişmiş teknolojik ekipmanlarla hizmet veriyor. 2 Drone (hava aracı), 35 jet-ski, 7 Kurtarma Botu, 2 Amfibik Kurtarma Jeti (Kara & Deniz Aracı) 14 ATV aracı, 190 Gözetleme Kulesi ve 481 cankurtaran personeli ile hizmet veren cankurtaran ekipleri, deniz sezonun açıldığı 15 Mayıs’tan itibaren -Bayram Tatili boyunca da- yaklaşık 45 gün içinde 1.061 kişiyi boğulmaktan kurtardı. Cankurtaran ekipleri 2005 yılından bu yana 41.847 vatandaşın kurtarılmasını sağladı.Plajlar İBB tarafından temizleniyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Hizmetleri Müdürlüğü ve çevre şirketi İSTAÇ, 256 personel ile plajlar ve sahillerde temizlik hizmeti sunuyor. Temizlik çalışmaları, mobil temizlik ekipleri ve özel plaj temizleme makineleriyle yürütüyor. Ekipler 2013 yılından bu yana toplam 66 bin metreküp atık toplarken 2016 yılında ise plajlar 17.534 m³ atıktan temizlendi. Kum eleme ve tesviyesi yapan 11 adet plaj temizleme makinesinin yanı sıra yosun temizleme araçlarıyla da yosunlaşmaya karşı mücadele ediyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İBB omurilik felçlileri için koşu düzenliyor