Ana SayfaDünyadanXi Jinping’den Abdülfettah el Sisi’ye tebrik mesajı

Xi Jinping’den Abdülfettah el Sisi’ye tebrik mesajı

Xi Jinping’den Abdülfettah el Sisi’ye tebrik mesajı

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Mısır Arap Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 70. yıldönümü vesilesiyle bugün Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi’ye bir tebrik mesajı gönderdi.

Mesajında, Mısır’ın bağımsız ve kendine özgü bir yolda ilerlediğine, devletin inşasında büyük gelişmeler kaydettiğine, bölgesel ve uluslararası meselelerde önemli rol oynadığına işaret eden Xi Jinping, kısa süre önce Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi ile birlikte Küresel Kalkınma Üst Düzey Diyaloğu’na katıldıklarını, diyalogda zengin sonuçlar elde edilmesine katkıda bulunduklarını, ortak kalkınma ve refah yönünde güçlü bir çağrı yaptıklarını hatırlattı.

Çin ile Mısır arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine büyük önem verdiğine dikkat çeken Xi, el Sisi ile birlikte, karşılıklı desteği yoğunlaştırarak, iki ülkenin Kuşak ve Yol’un ortaklaşa inşasını ilerletmek ve Küresel Kalkınma İnisiyatifi’nin yerine getirilmesine dair işbirliğini güçlendirmenin yanı sıra, gelişmekte olan ülkelerin ortak çıkarlarını korumak, yeni dönemde Çin-Mısır kader ortaklığı oluşturma hedefine ulaşmak ve iki ülke ve iki halka mutluluk getirmek için ortak çaba harcamaya devam edeceğini ifade etti.

#sisi

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla