Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen

Eskişehir’de yaralı kedi yavrusunun tramvayın altına girdiğini görerek, aracı durduran ve kurtarılmasını sağlayan vatman Cansu Deniz ödüllendirildi.

Eskişehir’de vatman Cansu Deniz, yaralı kedi yavrusunun tramvayın altına girdiğini gördü. Aracı durduran Deni, kedinin kurtarılmasını sağladı. Deniz, bu davranışıyla, duyarlı davranışı nedeniyle hayvan severler tarafından kahraman ilan edildi. Deniz’in duyarlı davranışı, Eskişehir Kent Konseyi’nin Geleneksel Yılbaşı Kokteyline de damgasını vurdu. Kokteyle katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, Deniz’i ödüllendirdi.

“Kızımızı kutluyorum”

Büyükerşen, olayı gazetelerden gördüğünü belirterek, “Çok ilginç ama benim sadece o kedinin kurtarılması için kalabalık bir ekibin gayret göstermesi değil, ondan da önemlisi kedi oradan kurtarılıncaya kadar 20-25 dakika tramvay seferlerinin aksamasına karşılık, tramvaydakilerin hiçbirinden ses çıkmaması takdirle karşılanmalıdır. Bu Eskişehir
halkının duyarlılığını gösteriyor. Vatman kızımızı da duyarlı davranışından dolayı kutluyorum” dedi.

“Halk duyarlı davrandı”

Başkan Büyükerşen’den ödülünü alan vatman Cansu Deniz, yaptığı duyarlı davranışının takdir edilmesinin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Deniz, , “Dört yıldır vatmanlık yapıyorum. Atatürk Bulvarı durağından çıktığımda yaralı bir kediyle karşılaştım. Kedinin arka bacaklarının tutmadığını gördüm. Aracı durdurdu. Bir vatandaş da kedinin tramvayın altına girmemesi için onu almaya çalıştı. Fakat kedi tramvayın altına girdi. İtfaiye gelinceye kadar vatandaşlarla çıkarmaya çalıştık olmadı. İtfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonucu kedi yavrusunu kurtardı. Halkımız çok duyarlı davrandı. Eskişehir hayvan dostu bir kent. Bende bu şehirde yaşayan bir kişi olarak insanca bir davranış sergiledim” diye konuştu.

Vatman Cansu Deniz ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen
Facebook Yorumları
İnceleyin:  Eskişehir'de, 'Gel Beraber Oynayalım' sergisi açıldı