yerin 52 metre altında inceleme 1
yerin 52 metre altında inceleme 1

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredilen OSB-Gebze-Darıca Metro Hattı’nın devam eden çalışmaları, yerin 52 metre altında düzenlenen inceleme gezisinde yakından gördü.

 

Temeli Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından atılan ve daha sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredilen, 5 Milyar TL bütçeli OSB-Gebze-Darıca Metro Hattı’nın tünel açma çalışmaları sürüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Gebze Merkez İstasyonu olarak hizmet verecek bölgedeki tünel çalışmalarını 52 metre altına inceledi. Başkan Büyükakın, “Burada muhteşem bir çalışma var. Gece gündüz demeden çalışmaya devam eden bir ekip var. Bu istasyondaki tünelin üstünde yer alacak yapılar, Haziran ayının sonu itibariyle tamamlanmış olacak” dedi.

yerin 52 metre altında inceleme 3 1
yerin 52 metre altında inceleme 3 1

 “Bu Dönem İçinde Bitireceğiz”

Başkan Büyükakın; Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, AK Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay ve projenin yapım işini üstlenen yüklenici firmanın teknik ekibinin de hazır bulunduğu inceleme gezisinde gelinen mevcut durum hakkında bilgi aldı. Şehrin birçok yerinde tünel çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Büyükakın, “Müteahhit firmamız hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Emeği olan herkese tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle bu projeyi bu kadar hızlı bir şekilde yürütebilir hale geldik. Ulaştırma Bakanlığı’nın projeyi yüklenmesiyle birlikte çok daha hızlı ilerleme imkânını yakaladık. Bu sayede Metro projemizi bu dönem içerisinde bitirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

yerin 52 metre altında inceleme 2 1
yerin 52 metre altında inceleme 2 1

 “15.4 Km Uzunluğunda 11 İstasyondan Oluşacak”

OSB-Gebze-Darıca Metro Hattı’nın 15.4 kilometre uzunluğunda ve 11 istasyondan oluşacağının altını çizen Büyükakın, “Şu anda 52 metreye kadar inildi. Tünel ve istasyon yapıları inşa ediliyor. Burada gururlandığımız ve mutlu olduğumuz son derece güzel bir görüntü var. Çok hızlı süren çalışmalarla üç tane daha istasyon yapısında kazı çalışmaları devam ediyor. Allah’ın izniyle bu projemiz planlanan zamanda tamamlanacak” diye konuştu.

İnceleyin:  Başkan Büyükakın'dan Barış'a Kitap Morali
yerin 52 metre altında inceleme 4 1
yerin 52 metre altında inceleme 4 1

 “İstanbul’un Raylı Sistem Altyapısınada Da Bağlanıyoruz”

“Bu projenin aynı zamanda iki metropolü birbirine bağlayan devasa bir altyapı çalışması olduğunu vurgulayan Büyükakın, “Gebze ile birlikte OSB’lerimiz Marmaray ile entegre oluyor, dolayısıyla İstanbul’daki bütün raylı sistem altyapısına da bağlanmış oluyoruz. Müteahhit firma burada son derece titiz bir çalışma yürütüyor. Bu şantiyede gece gündüz demeden çalışan tüm arkadaşlarımıza ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın Yatırımlar Genel Müdürlüğümüze de teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar nedeniyle Gebze’de yaşayan halkımıza da sabır ve anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bir aksilik olmazsa planlanan iş programına göre Eylül 2023’te metro projemizin bitmesini planlanıyoruz. Koronavirüs nedeniyle tabi ki sosyal mesafe dikkat edilerek iş sağlığı güvenliği açısından da gereken tür tedbirler alınarak çalışma devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

 

Facebook Yorumları