Bursanın koronavirüs karnesi 1 1
Bursanın koronavirüs karnesi 1 1

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bugüne kadar 5 bin vakanın meydana geldiği Bursa’da 160 kişinin koronavirüsten öldüğünü belirterek, “ Bursa’nın koronavirüs karnesi iyi. Ne şehir merkezi ne de ilçelerde ciddi bir problem yok” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, olağanüstü meclis toplantısında Bursa’nın koronavirüs karnesine değindi. Bugüne kadar kentimizde virüs kaynaklı 160 ölüm hadisesinin yaşandığını, 5 bin civarında da vakanın tespit edildiğini belirten Başkan Aktaş, “Yoğun bakım sayımız hiçbir zaman sıkıntılı duruma gelmedi. Ne şehir merkezi ne de ilçelerde ciddi bir problem ortaya çıkmadı” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin olağanüstü gündemle toplanan oturumunda Bursa’nın koronavirüs karnesine değinen Başkan Aktaş, bu konuda kamuoyunda sık sık sorulara muhatap olduğunu söyledi. Sosyal mesafe, maske ve hijyen tedbirlerinin altında gerçekleşen toplantıda, şehrimiz koronavirüs(Covid-19) konusunda hem vaka hem entübe hasta hem de vefat sayısı olarak Türkiye ortalamasının altında dedi. Virüs ortaya çıktıktan sonra 160 civarında vefat, 5 bin da vaka yaşandı. Aktaş, “Her şeyden önemlisi yoğun bakım oranlarımız hiçbir zaman sıkıntıya mahal verecek pozisyonda olmadı. Bu konuda şanslı illerden biriyiz.  Şehir Hastanesi bu anlamda büyük rol oynadı” diye konuştu.

Bursanın koronavirüs karnesi 2 1
Bursanın koronavirüs karnesi 2 1

“İlçelerde problem yok”

Koronavirüsle ilgili ilçe oranlarına da değinen Aktaş, “Şu ilçe çok sıkıntılıymış, bu ilçede oranlar yüksekmiş gibi söylentiler doğru değil. Türkiye ortalamasının altında olan bir şehirde takdir edersiniz ki problemli bölgenin bulunması da sözkonusu değildir. Oranlara bakıldığında, yoğunluğun Onbinde 30 ile Gürsu’da, Onbinde 25 ile Yıldırım’da, Onbinde 20’ler civarında ise Orhangazi, Gemlik ve Karacabey’de yaşandığını görüyoruz. Diğer tüm ilçeler bu oranların altında. Herhangi bir sıkıntı yok. Yapılan çalışmalardan dolayı sayın valimize, pandemi kurulu yöneticilerimize, hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu konuda iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  BAŞKAN UYSAL’DAN BİSİKLET KENTİ ANTALYA ÇAĞRISI