Karacabeyli çiftçiden 100 ton soğan 1
Karacabeyli çiftçiden 100 ton soğan 1

Karacabeyli çiftçi Faruk Çakır, Türkiye’ye örnek olacak bir davranış gerçekleştirdi. Çiftçi, yetiştirdiği soğanlardan ilk hasadını, ihtiyaç sahiplerine bağışlanması için Karacabey Belediyesi’ne teslim etti. Belediye ekipleri de, yaklaşık 100 ton soğanı tarladan sararak, dar gelirli ailelere ulaştırdı.

Karacabey’de çiftçilikle uğraşan Faruk Çakır, tüm Türkiye’ye örnek olacak davranış gerçekleştirdi. Tarlasına ektiği soğanlardan ilk hasadı olan 100 ton kadarını, ilçede bulunan dar gelirli ailelere bağışlanması için Karacabey Belediyesi’ne verdi. Belediye ekipleri ise teslim aldığı ürünleri tarladan sararak, zaman kaybetmeden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün tespit ettiği ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Karacabeyli çiftçiden 100 ton soğan 2
Karacabeyli çiftçiden 100 ton soğan 2

BELEDİYE KÖPRÜ VAZİFESİ ÜSTLENİYOR

Şimdiye kadar Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığıyla binlerce erzak ve gıda yardımını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Karacabey Belediyesi, bu yardımlara hayırseverler de katkı sağlıyor. Hayırsever vatandaşlar veya kurumlar, hazırladıkları erzak paketlerini belediyeye telsim ederek, tespiti yapılan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için veriyor. Ekipler de hayırseverlerden aldıkları paketleri kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Karacabel Belediye Başkanı Ali Özkan
Karacabel Belediye Başkanı Ali Özkan

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Karacabeyli çiftçi Faruk Çakır’a bu öernek davranışı için teşekkür eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Koronavirüs salgını nedeniyle işini, aşını kaybeden vatandaşlarımızın her an yanında olmaya gayret ediyoruz. Çiftçimiz Faruk Çakır, ilk mahsul taze soğanlardan 100 ton kadar Karacabey Belediyesi’ne teslim etti. Biz de Karacabey Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarımız aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu soğan mahsulünü teslim ediyoruz. Çiftçimize destekleri için teşekkür ediyoruz. Çiftçimizin bu davranışının tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyoruz. Karacabey Belediyesi olarak bu konuda ciddi bir alt yapımız var. Merkez veya kırsal, hangi mahallede, kim ihtiyaç sahibi ise bunlarla ilgili çalışmamız var. Ekiplerimiz, yardımların ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşması için çok hassas çalışıyor. Bu konuda yardımcı olmak isteyen kurum ve kuruluşlara, vatandaşlara buradan çağrıda bulunmak istiyorum. Karacabey Belediyesi her zaman hizmetinizde, her zaman emrinizde. Bu açıdan şimdiye kadar yardımlarını esirgemeyen ve destekte bulunmak için Karacabey Belediyesi ile birlikte çalışan tüm kurum ve kuruluşlara, Karacabey halkı adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İnceleyin:  Nevşehir'de kadın istihdamı sağlayacak projeye Bakanlıktan onay

 

Facebook Yorumları