Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın

İstanbul Zeytinburnu Belediyesinin ZEYBİS Bisikletli Ulaşım Projesi hayata geçirildi. Zeytinburnu Kart’ı olan vatandaşlar, projeden ücretsiz faydalanıyor.

Zeytinburnu Belediyesi, ZEYBİS Bisikletli Ulaşım Projesi ile ilçede bisiklet kullanımı yaygınlaştırıyor. Belediye, 3 hafta önce başlattığı proje ile bisikletli ulaşımı hayata geçirdi. Belediye tarafından oluşturulan 41 noktadaki bisikletleri, Zeytinburnu Kart’ı olan vatandaşların ücretsiz kullanabiliyor. Projeye, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve tüm belediye personeli de katıldı.

Başkan bisikletle dolaşıyor

20 gündür Zeytinburnu sokaklarını makam aracıyla değil bisikletle dolaşan Başkan Aydın, her gün 10 kilometre mesafe kat ederek 20 günde yaklaşık 200 kilometre yol aldı. Proje üzerine yaklaşık 1 yıldır çalıştıklarını belirten Başkan Aydın, “Zeytinburnu’ndaki trafik akış hızı saatte 20-30 kilometre. Yasaya göre trafik hızı belirli bir limitin altına düştüğünde bisikletler yolu araçlarla ortak kullanabiliyor. Biz de bu durumdan yola çıkarak Zeytinburnu’nda bisiklet projesini başlattık. O günden bu yana ben ve belediye personeli arkadaşlarım ulaşım aracı olarak bisikleti kullanıyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Murat Aydın, ikinci fotoğraf sergisini açtı