Ana SayfaGündemZihni Şahin: “Atakum’u sevgiyle birlikte yöneteceğiz”

Zihni Şahin: “Atakum’u sevgiyle birlikte yöneteceğiz”

Cumhur İttifakı’nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, ilçeyi sevgiyle birlikte yöneteceklerini ve sevgiyle birlikte yürüyeceklerini vurguladı.

Cumhur İttifakı’nın AK Parti’den Atakum Belediye Başkan Adayı olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Şahin, bu çerçevede, sivil toplum kuruluşları, esnaf, vatandaşlar, muhtarlar ve iş adamlarıyla buluşmalarına devam ediyor. Ziyaretlerinde konuşan Şahin, 31 Mart’ta seçilmesi durumunda, siyasi görüşü ve hayat tarzı ne olursa olsun herkesin belediye yönetiminde söz sahibi olacağını vurguladı. Atakum’da istişare kültürünün hakim olacağını anlatan Şahin, belediye faaliyetlerinde muhtarlar, STK’lar ve diğer kamu kurumlarıyla koordinasyon kuracaklarını aktardı. Büyükşehir Belediyesi ve hükümetle iş birliğine açık bir yönetim anlayışını benimseyeceklerini dile getiren Şahin, “Ortak akıldan taviz verilmeyecektir. Atakum için, sevgiyle başlayacağız, sevgiyle yöneteceğiz ve sevgiyle birlikte yürüyeceğiz. Atakum’u, projelerimizle her alanda daha güzel bir geleceğe taşıyacağız” diye konuştu.

“Cumhuriyeti kuran iradenin şehriyiz”

Türkiye Cumhuriyeti Destanı’nın, 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Samsun’da başladığına dikkat çeken Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz Cumhuriyeti kuran iradenin şehriyiz. Cumhuriyetle beraber büyüdük. Türkiye Cumhuriyetinin bütün değerlerini yaşadığımız Atakum’da, milli mücadelemizin başlangıcının 100. yılı olan 19 Mayıs 2019’u coşkuyla kutlayacağız, Atakumumuzu Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’e hazırlayacağız.  Millet sevdası, vatan aşkı, özgürlüğünden taviz vermeme, bütün inançlara kucak açma, birlikte yaşama kültürü Atakum’un karakteridir. Büyük Türk Milletinin yeniden doğduğu Samsun’un sevdalısı olarak, ülkümüz albayrağımızın gölgesinde başı dik, geleceğe güvenle bakan, kendi tarihini yazan bir Atakum olmaktır. Atakum için sevgiyle birlikte yürüyecek ve birlikte başaracağız.”

“Atakum Bilim ve Teknoloji Merkezini kuracağız”

Başkan Şahin, Atakum için bir vizyon projesini daha açıkladı. Şahin, Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine hız kazandırmayı ve bu kapsamda Türkiye’ye model olmayı hedeflediklerini söyledi. Şahin, “Bilim ve Teknoloji Merkezi, çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim ve teknolojiye ilgisini çekmek, kolay anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde bilimsel konuları sunmak amacıyla kurulacak. Merkezde deney düzenekleri ve özel tasarım galerileri bulunacaktır. Ayrıca eğitim salonları, kimya ve fizik atölyelerinin yapıldığı laboratuvarlar, simülasyon cihazları, planetaryum, 3 boyutlu sinema salonları, Bilim Kafe ve BTM dükkanlarının yer alacağı merkezde çocuklarımızı bilimsel kampların, atölye çalışmalarının, bilimsel şovların yapıldığı yoğun bir içerik bekleyecektir” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler