İstanbul’un Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, vatandaşların karşısına bu kez sanatçı kişiliği ile çıkıyor. Aydın, 48 yıldır elinden düşürmediği fotoğraf makinesiyle çektiği karelerden oluşan “An’a Tanıklık” isimli ikinci kişisel sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Aktif dinlenme alanım” diye nitelendirdiği fotoğrafçılık sanatında ikinci kişisel sergisini, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla sanatseverlerle buluşturdu. “An’a Tanıklık” Fotoğraf Sergisi, 27 Şubat Salı gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Dünyanın farklı ülkelerinden objektifine yansıyan kareleri, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Tek Kubbe Salonu’nda sanatseverlerle buluşturan Başkan Aydın’ın sergi açılışını, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın

Başkan Aydın, 1980’de amatör olarak başladığı fotoğrafçılık sanatında uzun yılları geride bıraktı. Aydın, 2011 yılında açtığı ilk kişisel sergisi “Yeryüzünden Portreler”in yanına, Türkiye Fotoğraf Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen “An’a Tanıklık” isimli ikinci sergisini de eklemiş oldu. Fotoğrafçılığın dünyayı tanımak, kültürleri tanımak, farklılıkların farkına varmak, önemli anları tespit etmek ve insanlığa hizmet etmek noktasında kendisine çok şey kattığını vurgulayan Başkan Aydın, “Bu konuda bir eğitim almadım ama kendimi ustaları takip ederek geliştirdim. Fikir ve tavsiye aldım. Enstantane, diyafram değerlerine kadar işi bilenlerden öğrendim. Magnum fotoğrafçılarından çok etkileniyorum. Türkiye’de favorim Ara Güler” dedi. 27 Şubat Salı gününe kadar ziyaret edilebilecek serginin katalog satışından elde edilecek gelirin tamamı, Türk Kızılayı’na bağışlanacak.

Facebook Yorumları