Adana Büyükşehir Belediyesinin Yaz Futbol Okulu, 9 ilçedeki 10 stadyumda, 7 bin çocuğa ücretsiz futbol eğitimi verecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, her daim sporun ve sporcunun yanında olduklarını belirtti.

Adana’da, 9 ilçedeki 10 stadyumda yaz tatili boyunca sürecek Adana Büyükşehir Belediyesi Yaz Futbol Okulu açıldı. Okul, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün başlama vuruşu ile açıldı. Okullarda, Teknik Direktör Tekin İncebaldır koordinesinde 22 yardımcı antrenör ile 7-15 yaş arasındaki 7 bin çocuk ve gence ücretsiz eğitim verilecek. Adana Büyükşehir Belediyesi, geleceğin yıldız kramponlarının Adana’dan yetişmesi için her yaz tatilinde futbol okulları açıyor. Belediye Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, bu yıl Seyhan, Yüreğir, Sarıçam, Ceyhan, Yumurtalık, Feke, Pozantı, Kozan ve Karaisalı ilçelerinde okul açtı. Yaz okulları, eylül ayı sonuna kadar devam edecek.

“Türk futbolunun yıldızları buradan çıkacak”

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Hüseyin Sözlü, futbola ilginin yoğun olduğu bir dönemde futbol okulu açıyor olmaktan ve bunu gelenekselleştirmekten gurur duyduklarını belirtti. Sözlü, “İnanıyorum ki Türk Futbolunun yıldızları buradan çıkacak” dedi.

Sözlü, daha sonra başlama vuruşuyla okulun açılışını yaptı. Sözlü, bir süre çocuklarla top da oynadı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hemşehrileri ile buluştu