Ana SayfaYaşam78 metrelik künefe 20 dakikada tükendi

78 metrelik künefe 20 dakikada tükendi

Hatay’ın ana vatanına katılmasının 78’inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen kutlamalar için yapılan 78 metrelik künefe 20 dakikada tükendi.

Hatay’ın anavatana katılışının 78. yıl dönümü tüm kentte coşkuyla kutlandı. Antakya Atatürk Anıtı’na çelenk sunma ile başlayan etkinlikler Şehitlik ziyareti ile devam etti. 23 Temmuz Pazar günü gerçekleşen kutlamalara Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ömer Dolar, 2. Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Mehmet Atila Kayı, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve siyasi parti ve STK temsilcileri ile birlikte çok sayıda asker ve vatandaş katıldı.

78 metrelik künefe yapıldı

Hatay’ın anavatana katılışının 78’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 78 metre uzunluğunda ve 1,5 ton ağırlığındaki künefe, halka ikram edilişinin 20’nci dakikasında tükendi.

Hatay Valisi Erdal Ata ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş künefeye birlikte şerbet döktü. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hazırlanan künefeyi tepside ters çevirdi, ardından da vatandaşlara ikram edildi. Büyük bir katılımla gerçekleşen etkinlikte künefenin tadına bakmak isteyen vatandaşlar adeta izdihama neden olurken, çocuklar ezilme tehlikesi yaşadı, büyükler ise dağıtımı beklemeden elleriyle tabaklara aldıkları künefeleri yine elleriyle tezgah başında yedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler