Cumhur ittifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal, ilçe esnafını ziyaret etti.

Cumhur ittifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal, ilçe esnafını ziyaret etti. Ünal, ilçe esnafının 5 yılda 5 milyon TL ceza ödediğini belirterek, bunun rekor bir tutar olduğuna dikkat çekti.

Cumhur ittifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal, seçim çalışmaları çerçevesinde İpar Caddesi esnafını ziyaret etti. Ünal’a, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ve AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü eşlik etti. Esnafın sorunlarını dinleyen Ünal, çözümün kendilerinde olduğunu belirtti. Ünal, “Esnafımızın geçtiğimiz 5 yılda neler çektiğini biliyoruz. Görüştüğümüz her esnaf kardeşim değişim istediğini söylüyor. Baskıdan bıkmış durumdalar. Esnafına bu muameleyi yapanlar gerekli cevabı 31 Mart günü alacaklardır. Esnafın meseleleri ile yakından ilgileniyoruz. Mudanya Esnaf Odası’ndan aldığımız bilgiye göre Mudanya’da 3 Bin 500 esnafımız geçtiğimiz 5 yılda yaklaşık 5 milyon TL ceza ödedi. Bu rekor bir tutardır” dedi.

“Esnaf zarar uğratılmış”

Esnafın, hacizlerle, mühürlerle ve yüksek kira zamları ile zarara uğratıldığına dikkat çeken Ünal, “Mudanyalı esnaf kardeşlerim hiç merak etmesinler. Göreve geldiğimizde oluşturulmuş bu baskıyı ortadan kaldıracağız. Esnafı gülümseyen bir Mudanya’yı tekrar oluşturabilmek için çok az zaman kaldı. Esnaf kardeşlerimin destekleri ile Mudanya rahat nefes alacak” diye konuştu.

“Projelerine ve kendisine güveniyoruz”

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ise, “Mudanya’nın öz evladı Dr. Ahmet Murat Ünal’ın projelerine ve kendisine güveniyoruz. Bütün gün Mudanya’da başkanımla çalışma yaptık. Gördüğüm kadarıyla Mudanya’nın bütün kesimlerinde bir mutsuzluk hakim. Bu mutsuzluğu ortadan kaldırmak için inanıyorum ki Mudanyalı hemşerilerim Mudanya’yı bu huzursuzluğa hapsedenlerden hesabını soracaktır” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bornova'ya 2020'de 39 yeni proje