Ana SayfaGündemSüperstar Tebessüm Kahvesi'nde

Süperstar Tebessüm Kahvesi’nde

Ünlü sanatçı Ajda Pekkan, Üsküdar’da down sendromlu gençlerle buluştu. Tebessüm Kahvesi’nin konuğu olan Süperstar, down sendromlu gençlerle biraraya gelerek en sevilen şarkılarını söyledi.

Ajda Pekkan Tebessüm Kahvesi’nde

Üsküdar Belediyesi bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı Tebessüm Kahvesi’nin 2. şubesinin açılışı için Türk pop müziğinin süperstarı Ajda Pekkan’ı davet etti. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile Tebessüm Kahvesi’nin açılış kurdelesini kesen Pekkan, coşkulu alkışlarla karşılandı.

Ajda Pekkan tebessüm kahvesi açılış

Üsküdar Belediye Hizmet Binası’nda açılan Tebessüm Kahvesi’nde çalışan gençler tarafından çiçeklerle karşılanan Ajda Pekkan, hepsiyle tek tek sohbet etti. Süperstar’ın en sevilen şarkılarına hep birlikte eşlik eden gençler, objektiflere gülümseyerek ziyaretin başrol oyuncusu oldular. Pekkan’ın şarkılarıyla büyüdüklerini ifade eden gençler, hayranlık duydukları sanatçıyla birlikte aynı ortamda buluşmanın coşku ve heyecanını yaşadılar.

Ajda Pekkan tebessüm kahvesi çiçekli karşılama

“Üsküdar’ın gönül merkezi”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen açılışta yaptığı açıklamada Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi olan Tebessüm Kahvesi’nin “Üsküdar’ın gönül merkezi” olduğunu söyledi. Türkmen “Bizim için çok büyük bir anlam taşıyan sosyal sorumluluk projemize Ajda Pekkan gibi toplumun her kesimi tarafından takdir gören isimlerin verdiği destek çok önemli. Ajda Hanım’a verdiği destekten ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Ajda Pekkan gibi Türkiye’nin önemli sanatçıların sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle çok önemli bir farkındalık yaratmayı başaracağız” dedi.

tebessüm kahvesi sohbet

Sanatçı Ajda Pekkan ise Üsküdar Belediyesi tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştirilen Tebessüm Kahvesi’nin tüm yönleriyle gençlerin hayata kazandırılmasına hizmet ettiğini ifade etti. Pekkan , “Down sendromlu gençlerle beraber olmaktan, onlarla sohbet etmekten büyük mutluluk duydum. Onları hayatın merkezinde konumlandıran her projenin destekçisiyim. Katkılarından dolayı Üsküdar Belediyesi’ne minnettarım” diye konuştu.

ajda pekkan tebessüm kahvesi hizmet

Kısaca Tebessüm Kahvesi:

Tebessüm Kahvesi Üsküdar Belediyesinin tüm dünyada yankı bulmuş bir sosyal sorumluluk projesi. İlk şubesi 21 Mart 2016 tarihinde açılan Tebessüm Kahvesi‘nde 10 down sendromlu personel garsonluk yapıyor. Üsküdar Burhan Felek köşkünün bahçesinde hizmet veren Tebessüm Kahvesi nezih ve huzurlu ortamında her gün 08:30- 20:00 saatleri arasında kadar konuklarını ağırlıyor. İlki büyük ilgi gördükten sonra açılışı yapılan 2. şube ise Üsküdar belediye binasının alt katında hizmet veriyor.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla