AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu, proje tanıtım toplantısı ile kent için yapacaklarını anlattı.

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu, sadece yol, kaldırım, köprü, bina yapan bir belediye olmayacaklarını belirterek, şehrin güzelliklerine güzellik katmaya talip olduklarını kaydetti.

Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu, projelerini tanıttı. Bir otelde düzenlenen toplantıya AK Parti milletvekilleri, AK Parti ve MHP il yöneticileri ve bazı sivil toplum kuruluşlarını temsilcileri katıldı. Zorluoğlu, Trabzon’a Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmaktan heyecan ve mutluluk duyduğunu belirtti. Zorluoğlu, şehrin sorunlarına özel çözümler içeren projeler hazırladıklarını vurguladı. Trabzon’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emaneti olduğunu anlatan Zorluoğlu, “Emanete gözümüz gibi bakmak, şerefimiz gibi sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. İşte bu anlayışla yola çıktık ve yaklaşık 3 aydır sahada, sizlerle beraberiz” dedi.

“Trabzon’un büyütmeye ve kalkındırmaya talibiz”

Trabzon’u daha da büyütmeye ve kalkındırmaya talip olduklarını vurgulayan Zorluoğlu, “Yıllarca ülkemin dört bir köşesinde milletime hizmet ettim. Ankara’da genel müdür ve müsteşar yardımcısı olarak devletin üst yönetim kademelerinde görev aldım. En son olarak Van’da hem vali hem de büyükşehir belediye başkanı görevi yaptım. Şimdi de mevlam nasip etti, kendi şehrime, kendi insanıma hizmet etme imkanı doğdu. Trabzon’un güzelliğine güzellik katmaya talibiz. Trabzon’u daha da büyütmeye, kalkındırmaya talibiz. Trabzon’u bir marka şehir, bir prestij şehri, bir 21’inci yüzyıl şehri, gerçek bir büyükşehir yapmaya talibiz. Daha mütebessim ve mutlu bir Trabzon inşa emek istiyoruz” diye konuştu.

“Sadece yol, köprü bina yapmayacağız”

Sadece yol, kaldırım, köprü, bina yapan bir belediye olmayacaklarını anlatan Zorluoğlu, “Biz sağlam projelerin ancak ve sadece insanı merkeze koyan bir yönetim anlayışı zemininde yükselebileceğine, vücut bulabileceğine inanıyoruz. Çünkü biz sadece yol, kaldırım, köprü, bina yapan bir belediye olmayacağız. Biz, biraz sonra sizlere ayrıntılarını arz edeceğim yeni yönetim anlayışımızı tüm teşkilatımızda hakim kılarak, işi görülsün-görülmesin, belediyenin kapısından içeri giren herkesi, mutlu bir şekilde oradan uğurlamak istiyoruz. Cumhurbaşkanımızın gönül belediyeciliği hedefini de ancak bu şekilde yakalayabileceğimize inanıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çanakkale’de Ülgür Gökhan, 4’üncü kez başkan seçildi