Antalya Büyükşehir Belediyesince bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek “En Güzel Bahçe ve Balkon Yarışması” ile kentin en güzel bahçe, balkon ve hobi bahçesi seçilecek.

Antalya’da en güzel bahçe ve balkon heyecanı başlıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesinin, kente yeşil dokuyu çoğaltmak, görsel kalitesi yüksek kentsel mekânlar oluşturmak, çevreyi güzelleştirmek, sürdürülebilir, yeşille bütünleşmiş yaşam alanları oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiği En Güzel Bahçe Balkon ve Hobi Bahçesi Yarışması’na başvuru tarihleri belli oldu. Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı ve Aksu ilçelerini kapsayan, yarışmanın başvuruları 26 Mart- 27 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Vatandaşlar başvurularını, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğüne elden teslim edebilecek.

42 bin TL ödül verilecek

Yarışmada, her bir kategori için birinciye 4 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye ise 1000 TL para ödülü verilecek. Toplam 42 bin TL ödül dağıtılacak. 7-18 Mayıs tarihlerinde başvuruların değerlendirilmesinin ardından 5 Haziran’da sonuçlar açıklanacak. Ödül töreni 21 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek.

Yarışmaya; Akdeniz Üniversitesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği (Çiçekçiler Odası), Kent Konseyi, Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği, Antepe İnşaat ve Ticaret A.Ş de destek veriyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Halk Et'ten 203 tonluk satış