Ana SayfaEğitim“Askıda İzmirim Kart” başlatıldı… Bu kez öğrenciler için…

“Askıda İzmirim Kart” başlatıldı… Bu kez öğrenciler için…

Koronavirüs virüs salgını nedeniyle dayanışma çalışmaları başlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi bu kez öğrenciler için kolları sıvadı. Belediye, “Askıda İzmirim Kart” uygulaması başlattı.

Dünyayı sarsan korona virüs salgını pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de sosyokültürel ve ekonomik yaşamı büyük ölçüde olumsuz etkiledi. Bu zorlu süreçte ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan, nakit yardımından erzağa, ücretsiz ulaşımdan askıda faturaya pek çok dayanışma kampanyasına imza atan ve yardımseverlerle yardıma muhtaç olanlar arasında köprü olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, dayanışma projelerine bir yenisini daha ekledi. Belediye, “Askıda İzmirim Kart” uygulamasını başlattı. Öğrencilere yönelik bu uygulama da www.bizizmir.com üzerinden işleyecek. Destek olunması gereken öğrenciler kimlik ve İzmirim kart bilgileriyle yüklenmesini istedikleri biniş miktarını başvuru formuna girecek. Yardım etmek isteyen İzmirliler ise askıda görülen kartlara olanakları ölçüsünde yükleme yapabilecek. Aynı karta ayda bir defadan fazla yükleme yapılamayacak.

Başkan Soyer çağrı yaptı

Hiçbir kampanyada doğrudan nakit yardımı almadıklarını özellikle vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “En baştan beri, ‘Alan el, veren eli görmeyecek. Biz varız’ dedik, öyle de yaptık. Gıptayla bakılan İzmir dayanışmasında en büyük pay, bu kültürü en güçlü şekilde sergileyen hemşehrilerimizindir” dedi.

“Askıda İzmirim Kart önemli fayda sağlayacak”

Uygulamanın da çok önemli bir sosyal fayda sağlayacağını ve salgın dönemi sonrası da devam edeceğini ifade eden Başkan Soyer, İzmirlilere şöyle seslendi:

“Sevgili hemşehrilerim; Anadolu’nun vazgeçilmezi olan ‘dayanışma’ kültürünü adeta yeniden canlandıran kent olarak şimdi de öğrencilerimizin elinden tutacağız. Askıda İzmirim Kart uygulamamızla, imkânları sınırlı gençlerimizin İzmirim kartlarına yükleme yapabilir ve onlara toplu ulaşım desteği sağlayabilirsiniz. Gençlik kenti İzmir’imizin gençlerine hareket özgürlüğü sağlamak için harekete geçin.”

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar