İstanbul Avcılar Belediyesi, her canlının yaşama hakkına sahip olduğu bilinciyle hizmetlerini sürdürüyor. Belediye, ilçede sokak hayvanları için de kış hazırlıklarına başladı.

Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, hem ilçe genelinde yaşayan sokak hayvanları için hem de rehabilitasyon merkezinde misafir olan hayvanlar için kış mevsimi hazırlıklarına devam ediyor. Belediye Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde misafir olan sokak hayvanlarının yaşadıkları alanların önü branda yardımı ile kapatıldı. Hayvanların üşümemeleri için altlarına yorgan ve battaniye serildi. Isıtıcılar yardımı ile yaşadıkları alanlar daha sıcak hale getiriliyor. Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü veterinerlerinin ve çalışan herkesin severek ilgilendiği sokak hayvanlarının ise, hem kalpleri sıcak kalıyor hem de fiziksel olarak soğuktan korunuyorlar.

Veteriner İşleri Müdürlüğü, bünyesinde bulunan ameliyat sonrası bakım bölümü olan ‘Postoperatif Bölümü’ ve Kedi Müşahede Evleri’ne sokak hayvanlarının vucüt ısılarının stabil kalabilmesi için ısıtıcılar yerleştirildi. Brandası olmayan Kedi Evlerinin de tamamlanması için çalışmalarına hız verildi. Ekipler, misafir olan yavruların bakımlarına da büyük özen gösteriyor. Ekipler, ‘Satın Alma Sahiplen’ adı ile başlatılan kampanya dikkat çekti. Avcılar halkının duyarlılığı ve sağduyusu sayesinde de onlarca sokak hayvanına yuva bulunmasını sağlandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Murat Aydın makam aracını bıraktı, bisiklete bindi