Ana SayfaBelediyeAydın Büyükşehir Belediyesi'nden üreticiye yem desteği

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden üreticiye yem desteği

Aydın Büyüksehir Belediyesi, dövizle birlikte artan yem fiyatlarindan dolayi zor durumda kalan küçük ölçekli aile işletmelerinin yanında yer almaya devam ediyor.

Büyüksehir Belediyesi’nin bir iştiraki olan, Aydınlı üreticileri ekonomik ve kaliteli yemle buluşturan Ege Yem aracılığıyla Koçarli’da da yüzlerce üreticiye binlerce çuval besi ve süt yemi hibe edildi.

Aydınli üreticilerin her zaman yanında olacaklarını söyleyen Aydın Büyüksehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, onları girdi maliyetlerinin en büyük kalemini oluşturan yemde de yalniz bırakmadıklarını söyledi. Dağıtımlara katılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Bariş Altıntaş, “Biz Aydon’dan bu mesaleyi yaktık, bütün Türkiye’ye örnek olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Aydın’da 5 bas ve daha az büyükbaş hayvani olan üreticilere besi veya süt yemi hibe ediliyor. Pilot projede dağitimlar Yenipazar ve Sultanhisar ilçelerinde bşslanırken Koçarli ilçelerinde de dağıtım yapılıyor. Desteklemeler toplamda 737 aile işletmesindeki 3 bin 50 hayvan için yapılıyor.

Baskanvekili Altintas: Girdi maliyetleri yüksek, desteklerimiz devam edecek

Yem dağıtımlarında yer alan Başkanvekili Bariş Altıntaş “Aydın Büyükiehir Belediyesi olarak tarım memleketinde çiftçiye olan desteğimiz yine devam ediyor. Bugün Koçarli’daki dağıtımlara en yüksek mahallelerimizden olan 640 rakımlı Mersinbeleni Mahallemizde devam ediyoruz. Bugün 8 mahallemizde daha yemleri çiftçilerimizle bulusturacağız. Girdi maliyetlerinin yüksek olduğu ülkemizde bu destek bütün üreticilerimiz için iyi oluyor. Mazotun ve girdi maliyetlerinin bu kadar yüksek olduğu bir ortamda yem desteğimizi ve diğer desteklerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Başkanvekili Altıntaş: Mesaleyi yaktık, tüm Türkiye’ye örnek olsun

Başkanvekili Altıntaş ayrica “Bu yem desteğimiz 5 baş ve altinda hayvani olan üreticilerimiz için. Onları da desteklemek gerekiyor ki onlar da büyüsün. Bu topraklarda küçük üreticiyi küstürdügümüzde ülkeyi daha fazla disa bagimli hale getiririz, bu da büyük tehlike arz ediyor. Biz Aydın’dan bu mesaleyi yaktik, bütün Türkiye’ye örnek olmasini diliyorum” seklinde konustu.

Vatandaşlar: Küçük üretici unutuldu, Büyüksehir Belediyesine tesekkür ederiz

Küçük aile isletmelerinin yalniz birakildigini söyleyen vatandaşlar ise Aydın Büyüksehir Belediyesi’nin yem desteginden büyük memnuniyet duyduklarini söyledi.

İstanbul’da dış ticaret açığı yükseldi | TIKLAYIN

BİZİ TWİTTER’DA TAKİP EDİN

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar