İstanbul’un Başakşehir Belediyesi, sıcakların aniden bastırmasıyla birlikte sokak hayvanları için harekete geçti. Belediye, hayvanlar için mama ve su kapları koydu.

İstanbul’da haziran ayının son haftasında sıcaklıklar aniden mevsim normallerinin de üzerine çıktı. Başakşehir Belediyesi, sıcakların artmasıyla birlikte, su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için çeşitli noktalara su ve mama bırakma uygulamasını yine başlattı. Sağlık İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri, hayvanlar için harekete geçti. Ekipler, yapmış olduğu çalışmada sahipsiz hayvanların sıcak havalarda susuz kalmaması için belirli noktalara su ve mama kapları bıraktı.

Kaplar tek kullanımlık

Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, hayvanların enfeksiyon kapmaması için sahaya tek kullanımlık, hijyenik ve uygun kaplar içinde su ve mama bırakarak sık sık kontrol ediyor. Ekipler bölgedeki en uygun alanları seçerek, sokak hayvanlarının kolayca erişebileceği noktalara su ve mama kapları bırakıyor.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, savaşta ordularına;” Hayvanları telef etmeyin” diye buyuran bir Peygamberin ümmeti olduğumuzu belirterek,”Bizler hayvan haklarına yönelik ilk düzenlemeleri yapan, fakir insanlar için kurulan aşevlerinde insanlardan başka kedi ve köpek gibi hayvanları da koruyan ecdadın torunları olarak sokak hayvanlarını kışın açlığa, yazın da susuzluğa karşı korumaya gayret ediyoruz. Bu sevgi ve şefkat anlayışıyla dünya üzerinde hayatı paylaştığımız dostlarımızı koruyup kollamak boynumuzun borcudur” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bağcılar Belediyesi, 2017'de 268 dosta yuva buldu