Ana SayfaDepremBaşkan Büyükerşen Dorlion Arama Kurtarma Ekibi İle Buluştu

Başkan Büyükerşen Dorlion Arama Kurtarma Ekibi İle Buluştu

Büyükerşen Dorlion Arama Kurtarma ile Buluştu. Dorlion Arama Kurtarma (DAK) ekibi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Gerçekleştirdikleri gönüllü çalışmalar dolayısıyla DAK ekibini tebrik eden  Büyükerşen, ziyaretlerinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

DORLİON ARAMA KURTARMA EKİBİ’NDEN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET

Gönüllülük esasıyla Eskişehir ve çevre illerde imkanlar çerçevesinde arama, kurtarma, önleme ve eğitim çalışmaları gerçekleştirmekte.  Dorlion Arama Kurtarma ekibi, Başkan Büyükerşen ile bir araya geldi. DAK olarak çalışmaları hakkında Başkan Büyükerşen’e bilgiler verdiler. Gönüllüler, yalnızca afet durumlarında değil, afetler öncesi de kurtarma konusunda vatandaşları bilgilendirici eğitimler gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.Tüm DAK ekibini yürekten kutlayan Başkan Büyükerşen ise;  “Gönüllülük esasıyla böylesine önemli bir alanda çalışmak cesaret ister. Gönül istiyor ki sizlere hiç ihtiyaç duyulmasın. Ancak ülkemiz konumu nedeniyle sık sık afetlerle karşılaşıyor. Bu gibi durumlarda sizin kıymetiniz daha da iyi anlaşılıyor. Ben sizleri ve tüm arkadaşlarınızı cesaretiniz dolayısıyla tebrik ediyorum” dedi.

DORLİON ARAMA KURTARMA

BÜYÜKŞEHİR ETKİNLİKLERİ İPTAL ETTİ

Suriye’de gerçekleştirilen hava saldırısı sonucu gelen şehit haberleri üzerine Eskişehir Büyükşehir Belediyesi düzenleyeceği sosyal etkinlikleri iptal etti. Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan duyuruda 28 Şubat 2020 Cuma günü düzenlenmesi planlanan Senfoni Orkestrası konseri ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Eskişehir’de sahnelediği Karıncalar oyunu iptal edildi.Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen de sosyal medya üzerinden kahraman şehitler için başsağlığı mesajı yayınladı. Büyükerşen mesajında “Kaybettiğimiz evlatlarımızın acısı yüreğimizi dağlarken, tüm sözcükler ve temenniler boğazımızda düğümleniyor” diyerek tüm ülkeye başsağlığı diledi.

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler