Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde, Mevlana-Ulus Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde çalışmalar sürüyor. Başkan İsmail Hakkı Edebali, örnek daireyi inceledi.

Yıldırım Belediyesinin prestijli projesi olan Mevlana-Ulus Kentsel Dönüşüm alanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Mevlana-Ulus Hümahatun projesinin örnek dairesinde incelemelerde bulundu. Edebali, “Standartları yüksek, depreme dayanıklı, nitelikli ve sağlıklı binalarımız yükseliyor. 2018’de anahtar teslimini yapacağımız dairelerin örneğini, vatandaşlarımızın gelip görebilmeleri için hazırladık. Dairelerin içerisinde kullanılan tüm malzemeler şartnamede olduğu gibi en lüks malzemelerden oluşuyor. Hak sahibi olan vatandaşlarımız örnek daireyi incelemeye davet ediyorum” ifadelerinde bulundu.

“Kentin göz bebeği olacak”

Yıldırım’da devam edilen kentsel dönüşüm çalışmaların alan bazlı dönüşüm olduğunu hatırlatan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Sadece modern, depreme dayanıklı binalar oluşturmuyor sosyal donatı alanlarıyla standartları yüksek bir yaşamı vaat ediyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız tamamlanmaya başladıkça insanlarımız kentsel dönüşümün hayatımıza ne kadar büyük değer kattığını, çocuklarımızın güvenli ve daha iyi bir alanda yaşamalarının ne kadar önemli olduğunu görecekler. Bu mahallelerde yaşayan insanlarımızın arzu ettikleri, hayal ettikleri konutlarla beraber okul alanları, sağlık alanları, park alanları, kapalı pazar alanları, geniş yollar, ticari alanlar ve sosyal tesisler bu bölgede olacak. Dönüşüm tamamlandığında bölge yalnızca Yıldırım’ın değil, Bursa’nın en dikkat çeken alanı olacak. Projenin sonunda Türkiye’deki dönüşüme örnek bir çalışma ortaya koymuş olacağız” diye konuştu.

“Jet-Grout sistemini uyguluyoruz”

İnşaat çalışmalarında zemini güçlendirmek adına jet-grout sistemi uyguladıklarını vurgulayan Edebali, “Bursa’nın depremselliği göz önüne alındığında kentsel dönüşüm Yıldırım için olmazsa olmaz. İlçemizde zemin emniyet gerilmeleri var. Aynı zamanda yeraltı su seviyesi de yüzeye yakın. Olası bir deprem anında yeraltı sularının yüzeye doğru hareketleniyor. Bundan dolayı bina inşa etmeden önce zeminin ıslah edilmesi şart. Son 20 yıldır bu çalışmalar jet grout yöntemiyle yapılıyor. Biz de bu yöntemle 14 metre derine inerek zemine su ve çimento karışımı enjekte ediyoruz” diye konuştu.

İnceleyin:  Üsküdar Belediyesi 1+1 daireleri yasakladı
Facebook Yorumları