Şahinbey Belediyesi, lisans ve ön lisans öğrencilerine 200’er TL destek verilmesi kararı aldı. Kararı duyan öğrenciler, destek alabilmek için belediyeye akın etti.

Şahinbey Belediyesi tarafından lisans ve ön lisans öğrencilerine 200’er TL destek verilmesi kararı alındı. Kararı duyan öğrenciler, destek alabilmek için belediyeye akın etti. Öğrenciler, belediye önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Sadece ilk günde 10 binin üzerinde öğrenci destek için belediyeye müracaat etti.

“Sayı sınırlaması yok”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, daha önce ilk, ortaokul ve lise öğrencilerine desteklerde bulunduklarını belirtti. Tahmazoğlu, “Aynı zamanda şehirde yaşayan vatandaşlarımıza her türlü kurstan faydalanma imkanı sağlıyoruz. Üniversite öğrencileri için de bir destek yapalım diye düşündük. Kanunların bize verdiği yetkiler çerçevesinde şu an ilçemizde ikamet eden tüm üniversite öğrencilerimize ister Gaziantep’te okusun ister şehir dışında okusun onlara 200 lira destek sağlıyoruz. Bugün de müracaatları alıyoruz şu an yaklaşık 10 binin üzerinde müracaat aldık. Bu müracaatları yapan herkese bu ay içinde hemen ödemelerini gerçekleştireceğiz. Bu konuda herhangi bir sayı sınırlaması yok. İlçemizde ikamet eden ne kadar üniversite öğrencisi varsa bu imkandan faydalanabilir” dedi.

Gaziantep’in kurtuluş yıldönümü olan 25 Aralık’a kadar sürecek başvuruların ardından ilçe sınırlarındaki tüm üniversite öğrencilerine para yatırılacağı belirtildi. Başvuru yapmaya gelen öğrenciler de, düzenlenen kampanya için mutlu olduklarını söyledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çankırı Belediyesi yardım kampanyası ile 100 aileye ulaştı