Antalya’nın Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Meral Akşener’in düzenlediği toplantı ve çalışmalara katılıp, savunma vermediği gerekçesiyle MHP’den ihraç edildi.

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in yürüttüğü “hayır” kampanyası kapsamında düzenlenen toplantı ve çalışmalara katıldı. Bunun üzerine Gökce’den savunması istendi. Gökce, savunma vermemesi nedeniyle daha sonra kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildi. İl Disiplin Kurulu sürecinin tamamlanmasından sonra Başkan Gökce, MHP’den ihraç edildi.

MHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tuna, görevden alınan Korkuteli İlçe Başkanı Berna Karakoyun’un yerine atanan Av. Medine Yapılmışev’in düzenlediği toplantıya katıldı. Tuna, burada konuyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Tuna, Gökce’nin partiden ihraç edildiğini doğruladı. Tuna, “Gökce, savunma vermemesi nedeniyle MHP’den ihraç edilmiştir. Hasan Gökce şu an MHP’li bir belediye başkanı değildir, bağımsızdır. Partimizle hiçbir ilişkisi yoktur” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul'un fethinin yıldönümü kutlandı