Ana SayfaBelediyeBaşkan Zorluoğlu altyapı çalışmalarını inceledi

Başkan Zorluoğlu altyapı çalışmalarını inceledi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, şehrin bugüne kadarki en ciddi yatırımlarından biri olan Ortahisar İçme Suyu Temini Projesi kapsamında Kahramanmaraş ve Uzun Sokak’taki yürütülen altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Karaoğlu, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ yetkililerinin de eşlik ettiği incelemede Başkan Zorluoğlu, çalışmaların son durumuyla alakalı bilgi aldı.

DOĞALGAZ HATTI ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Uzun Sokak ve Kahramanmaraş Caddesi boyunca yürütülen içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışmalarının bugün itibariyle bitirildiğini belirten Başkan Zorluoğlu, “Bu bölgede uyguladığımız çok özel bir planlama ve çalışma sonucunda altyapı çalışmamızı iki bölgede tamamladık. Hem Uzun Sokak’ta hem de Kahramanmaraş Caddesi’nde doğalgaz hattı çalışmaları sürüyor. Kunduracılar Caddesi’ndeki altyapı çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.

EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Halihazırda Meydan bölgesi, Çarşı, Beşirli, Konaklar, Kalkınma ve Pelitli Mahallesi olmak üzere 6 ayrı bölgede altyapı çalışmalarına devam edildiğini ifade eden Zorluoğlu, “Kahramanmaraş Caddesi’nde 301 metre, Uzun Sokak’ta 378 metre hat imalatı gerçekleştirdik. Kunduracılar Caddesi’ndeki 380 metrelik kısmın 155 metresinde hat imalatı bitirildi. Çalışmalarımızı en kısa sürede bitirerek, Meydan bölgemizi içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu, fiber optik ve doğalgaz hatlarına kavuşturacağız” diye konuştu.

Büyükşehir koronavirüs denetimlerini sürdürüyor | TIKLAYIN

BİZİ TWİTTER’DA TAKİP EDİN

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler