Ana SayfaBelediyeBaşkent’te şeffaf yönetim anlayışı sürüyor

Başkent’te şeffaf yönetim anlayışı sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın şeffaf yönetim ilkesiyle başlattığı canlı yayınlanan mal ve hizmet alım ihaleleri ilk günden itibaren hem vatandaşlar hem de firmalar tarafından ilgiyle izlenmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi şubat ayında da Başkentlilerin hayatını kolaylaştıran mal ve hizmet alımlarına yönelik toplam 63 ihaleyi; Youtube kanalı, ABB TV ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınladı.

ELEKTRİK İHALESİNDE YÜKSEK KIRIM ORANI

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 16 Şubat 2021 tarihinde düzenlenen “Serbest Piyasadan Tam Tedarik Anlaşması İle Elektrik Enerjisi Alımı’’ ihalesinde yüzde 17,46’lık kırım oranı yaşandı.

EKAP üzerinden 7 firmanın başvurduğu ihalede yaklaşık maliyet 26 milyon 887 bin 728 TL iken en düşük teklif 22 milyon 185 bin TL oldu. Yüzde 17,46’lık kırım oranı elektrik enerjisi alımında son 10 yılın en yüksek kırım oranı olarak kayıtlara geçti.

ANAFARTALAR ÇARŞISI YENİLENİYOR

Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihine ve kültürüne sahip çıkmak amacıyla tarihi mekanları gün yüzüne çıkaran projelere imza atmayı sürdürüyor.

Ulus’ta bulunan ve Ankara’nın simgelerinden olan Anafartalar Çarşısı yenileme çalışmaları kapsamında 3 Şubat 2021 tarihinde Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından tadilat proje ihalesi gerçekleştirilirken, çarşı için yıl sonuna kadar uygulama ihalesine de çıkılacak.

LÜKS ARAÇ SATIŞLARI DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın tasarruf odaklı yönetim anlayışı doğrultusunda ihtiyaç fazlası ve kullanılmayan lüks araçların satışı devam ediyor.

Bugüne kadar belediye birimleri ve iştiraklerine ait çok sayıda lüks aracın satışı tamamlanırken,  19 Şubat tarihinde de PORTAŞ A.Ş’ye ait 2016 model 1 adet lüks araç kapalı zarf ve sonrasında da açık artırma yöntemiyle satışa sunuldu. İhalelerde pandemi koşulları ve sosyal mesafe kuralları gözetilirken, muhammen bedeli 360 bin TL olan lüks araç, 452 bin 500 TL’ye satıldı.

 

Sakarya’nın yeni eğitim külliyesi yükseliyor – TIKLAYIN

BİZİ TWİTTER’DA TAKİP EDİN

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler