Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez

Türk Dünyası Belediyeler Birliği toplantısı için Kocaeli Kartepe’ye gelen belediye başkanları, doğa içerisinde yorgunluklarını attı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği toplantısı Kartepe’de yapıldı. Toplantıya, çok sayıda belediye başkanı katıldı. Başkanları, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu misafir etti. Başkan Üzülmez, belediye başkanlarına Kartepe’nin doğal güzelliklerini gösterdi.

“Buraya hayran kaldılar”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği toplantısı öncesinde açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Türk Dünyası Belediyeler Birliği toplantısı için 11 ülkeden belediye başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında Kartepe’de bir araya geldik. Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin heyetleri buradadır. İlçemizin mevsim ve doğal güzellikleri itibariyle en iyi dönemindeyiz. Kartepe’ye ilk defa gelen başkanlarımız buraya hayran kaldılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte, değerli misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayarak, gönüllerinde hoş bir seda bırakarak Kartepe’den uğurladık” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığında düzenlenen toplantıya, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Doboj İstok Belediye Başkanı Kemal Bratic, Tataristan Türkiye Temsilcisi Ayrat Gataullin, Azerbaycan Milli Şehir Belediyeleri Birliği Genel Sekreteri Tofıg Hasanov’un yanı sıra TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katıldı. Toplantı sonrasında programı müsait olan başkanlar, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in öncülüğünde Kartepe’yi gezerek, mevsimin ve karın keyfini çıkardılar.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Büyükşehir’den İlçelere Modüler Mezbaha