Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yüzme Gençlik ve Spor Kulübü, 8 sporcusuyla katıldığı Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası’nda madalyaları topladı.

Aksaray’da 16-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Bedensel Engelli Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları 12 altın, 6 gümüş, 2 bronz madalya kazanarak şampiyonanın yıldızı haline geldiler. Kulüp sporcuları Ömer Onur İnci, Mehmet Bakır Eğilmez, Sümeyye Boyacı Avrupa barajlarını da aştı. Sporcular, İrlanda’da yapılacak Bedensel Engelliler Avrupa Yüzme Şampiyonası’nda Milli Takım forması altında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

“Başarılı sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz”

Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, başarılarından dolayı sporcuları ve kulüp yöneticilerini tebrik etti. Büyükerşen, “Büyükşehir Belediyesi olarak amatör sporlara verdiğimiz desteklerin böyle gurur duyulası başarılar ile meyvelerini toplamak bizleri son derece mutlu ediyor. Geçtiğimiz günlerde Paralimpik Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası’nda aldığı madalyalar ile göğsümüzü kabartan Sümeyye’den sonra Türkiye Şampiyonası’nda da sporcularımız büyük bir başarıya imza attı. Bizler Eskişehir’de amatör sporlara ve başarılı sporcularımıza destek olmaya, başarılı sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz. Aksaray’da Eskişehir’i temsil eden sporcularımızı başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Büyükerşen: Dijital dönüşüme büyük önem veriyoruz