bergama_belediyesi_2_cocuk_kitaplari_senligi

İzmir’in Bergama Belediyesinin yarıyıl tatilinde çocukları kitap okumaya teşvik etmek amacıyla düzenlediği 2’nci Çocuk Kitapları Şenliği başladı.

Bergama Belediyesinin çocukları kitap okumaya teşvik etmek amacıyla düzenlediği 2’nci Çocuk Kitapları Şenliği başladı. Şenlik, Muzaffer İzgü’nün anısına Bergama Kültür Merkezi’nde yapıldı. Şenlikte, Türkiye’nin seçkin 50 yayınevinin nitelikli çocuk kitaplarının stantları açıldı. Çocuklar kitaplarla ve yazarlar ile buluşturuldu. Ardından düzenlenen “Muzaffer İzgü ile Gülümsemek” söyleşisine Muzaffer İzgü’nün oğlu Ahmet Şahin İzgü, İzgü’nün yazar dostları Hüseyin Yurttaş, Yunus Bekir Yurdakul ve Aydın İleri konuşmacı olarak katıldı. Şenlikte ayrıca ocak ayının ilk günlerinde Bergama Belediyesi tarafından çocuklara armağan edilen Muzaffer İzgü kitaplarını okuyan ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile “Yaratıcı Okuma” ve “Yaratıcı Yazma” atölyeleri gerçekleştirildi.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “Çocuklarımızın yarıyıl tatilini dolu dolu, kitap okuyarak, eğlenceli ve keyifli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla bu şenliği düzenledik. Katkı koyan değerli yazarlarımıza ve emeği geçen belediye çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çok önemsediğimiz bir organizasyon. Çünkü çocuklarımızın geleceği bizim için çok önemli. Tüm çocuklarımızı Pazar gününe kadar sürecek olan şenliğimize bekliyorum” dedi.

Şenlik, 28 Ocak Pazar gününe kadar sürecek. Şenlikte söyleşiler, şiir dinletileri, masal anlatıları, yazma, okuma, arkeoloji, drama ve sanat atölyeleri yapılacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Uluslararası Adana Film Festivali, sanata ev sahipliği yaptı