Özel Kalem

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti’nin toplantısına katılmamasına ilişkin gerekçesini açıkladı. Barakazi, il başkanlığının gazetecilere yaptığı bilgilendirme metninde adını yazmadığı için toplantıya katılmadığını ifade etti.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi,  AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Milletvekili Feyzi Berdibek, İl Başkanı Hanefi Güler, Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan ve Kadın Kolları Başkanı Tuğba Varol güneş’in katılımıyla düzenlenen basın toplantısına katılmama kararıyla ilgili açıklama bulundu.

Basın toplantısından bir gün önce gerçekleştirilen programlara katıldığını ifade eden Barakazi, “Sayın Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz ve beraberindekileri Havalimanında karşıladım ve gün içerisinde gerçekleştirilen programlara katıldım. Ben devlet terbiyesi gereği makamlara yapılan saygısızlığı etik bulmuyorum. Bu çerçevede parti binamızda düzenlenen gençlik kolları toplantısına katıldım. Akabinde il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleriyle yapılması planlanan toplantılara da iştirak edecektim fakat bu iki toplantı alınan kararla iptal edildi. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek’in vatandaşlarla yapacağı ikili görüşmelerden dolayı parti binasından ayrıldım. Pazar günü yapılacak basın toplantısı da Özel Kalem Müdürlüğüm üzerinden tarafıma iletildi” dedi.

“Bu davranışları tasvip etmiyorum”

İl Başkanlığının, Pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan basın toplantısına dair yerel ve ulusal basın temsilcilerini bilgilendirildiğini ifade eden Barakazi, “İl Başkanlığımız tarafından basına atılan davet yazısı, şahsıma karşı yapılan saygısızlığı bir kez daha gözler önüne seriyor. Tüm gazetecilerin bulunduğu grup üzerinden yapılan paylaşımda,Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz, Milletvekilimiz Feyzi Berdibek, İl Başkanımız Hanefi Güler ve Adayımız Erdal Arıkan’ın katılımıyla basın toplantısı düzenleneceği belirtiliyor. Toplantıya davet edilmeme rağmen katılım listesine ismim eklenmiyor ve Sayın Yılmaz ile Berdibek bu hususa sessiz kalıyor. İl Başkanlığımız daha önce de benzer tablolar çizmiş ve şahsım nezdinde halkın idaresi olan Belediye Başkanlığı makamına saygısızlık edilmiştir. Benzer durumlara da siyasilerimiz sessiz kalmayı tercih etmiştir.Bu davranışı göz önünde bulundurarak basın toplantısına katılmadım” diye konuştu.

İnceleyin:  Süleymanpaşalı çocuklar 'Kod Akademi' ile uzayda yaşamı tasarlıyor

“Sayın Berdibek’e gerekçe bildirmedim”

Toplantıda, bir gazetecinin “Yücel Bey neden toplantıda yok? Davet edilmedi mi?”sorusuna ilişkin Milletvekili Berdibek’in sarf ettiği “Belki siz özel konuşursunuz diye katılmam doğru olmaz. Yanlış anlamayın dedi” şeklindeki sözlerine de değinen Başkan Barakazi; “Basın toplantısına dair Sayın Vekilimizle istişarede bulunmadım. Katılım sağlayıp sağlamayacağıma dair kendisine bir gerekçe de bildirmedim. Toplantıda dile getirdiği ifadelerin bağlayıcı bir özelliği yoktur.”

Facebook Yorumları