Askıda reçete kampanyası 1
Askıda reçete kampanyası 1

Bornova Belediyesi, ödeme güçlüğü çeken ya da ilaç alamayanlar için ‘Askıda Reçete’ kampanyası başlattı. İlçe genelindeki tüm eczanelerde borçların kapatılması, ihtiyaç duyan herkesin ilaca ulaşabilmesi amaçlanan kampanyaya ilk bağışı Başkan Mustafa İduğ yaptı.  

 

Bornova Belediyesi, koronavirüs salgını sürecinde ödeme güçlüğü çeken ya da ilaç alamayanlar için ‘Askıda Reçete’ kampanyası başlattı. İzmir Eczacılar Odası işbirliği ile başlayan kampanyaya ile Bornova genelindeki tüm eczanelerde borçların kapatılması, ihtiyaç duyan herkesin ilaca ulaşabilmesi amaçlanıyor. Bornovalılar, Belediyenin resmi web sitesinde bulunan ‘Askıda Reçete’ bölümünde yayınlanan eczane listesinden arzu ettiklerini biriyle iletişime geçerek, borcu kapatabilecek.

dug eczaci sayilkan
dug eczaci sayilkan

“Birlikte başaracağız”

Kampanya için ilk bağışı yapan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, koronavirüs salgını nedeniyle pek çok Bornovalının ya işinden ya da gelirinden olduğunu ya da ekonomik kayba uğradığını belirterek, bu nedenle bu çalışmanın her zamankinden daha önemli olduğunu söyledi. İduğ, “Özellikle bazı ağır hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlarda devletin karşıladığı bedel dışında kalan miktar bile ihtiyaç sahibi vatandaş için karşılanamayacak kadar büyük bir yük olabiliyor. Biliyor ve inanıyorum ki Bornova birlikte mücadele edecek, birlikte başaracak ve hep birlikte iyileşecektir. Başta iş adamları olmak üzere tüm hayırseverleri kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Askıda reçete kampanyası 2
Askıda reçete kampanyası 2

“Sosyal belediyecilikte öncü bir proje”

Bornova Belediyesinin önemli bir soruna el attığını vurgulayan İzmir Eczacılar Odası Başkanı Tuncay Sayılkan ise, “Sağlıkla ilgili zorlu bir dönemden geçerken, özellikle ilaca erişimin önemi daha da artıyor. Zaten her eczanemizde veresiye defteri bulunuyordu, bu süreçte maalesef bu defterlerdeki isimlerin sayısı çok arttı. Kişilerin sağlığına ve iyileşme hakkına konulacak bu katkı çok önemli olduğunu düşünüyor, Bornova Belediye Başkanımız Mustafa İduğ’a kampanya için çok teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilik alanında çok özel ve öncü bu davranışın yaygınlaşmasını umut ediyorum” dedi.

İnceleyin:  Bornova Belediyesi Türk Kızılayı için örnek teşkil ediyor

 

 

Facebook Yorumları