Başkan Bilim Sanat Merkezi inşaatını gezdi
Başkan Bilim Sanat Merkezi inşaatını gezdi

Kayseri, hayırsever desteği ile ikinci Bilim Sanat Merkezi’ne kavuşuyor. Projenin yapımını üstlenen Murat Kantarcı’yla birlikte devam eden inşaatı gezen Başkan Büyükkılıç, “Burasının kapasitesi bile şimdiden doldu sırada üçüncüsü var” dedi.   

 

Kayseri, hayırsever desteği ile ikinci bir Bilim Sanat Merkezi’ne daha kavuşuyor. Hayırsever Çetin Şen tarafından yaptırılan Bilim Sanat Merkezi’nden sonra bir başka hayırsever Murat Kantarcı’nın yapımını üstlendiği ikinci Bilim Sanat Merkezi’nin inşaatı hızla devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kartal Kavşağı karşısında bulunan merkezin inşaatını ziyaret ederek devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, projenin son durumuyla ilgili bilgi aldı.

Başkan proje hakkında bilgi aldı
Başkan proje hakkında bilgi aldı

Üçüncüsü de yolda

Hayırseverler Şehri Kayseri’nin en güzel kanıtlarından birisini daha yaşattığını belirten Başkan Büyükkılıç, Kantarcı ve ailesine teşekkür etti. Bilim Sanat Merkezi’nin ulaşım rahatlığı olan bir bölgede yapıldığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Proje, 5 bin 300 metrekare büyüklüğünde bir alana yapılıyor. İlk Bilim Sanat Merkezi’miz de bir hayırsever desteği ile yapılmıştı. Kendisine teşekkür ediyorum. Burasının da kapasitesinin şimdiden dolduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla üçüncüsü de gözüküyor” dedi. Bilim Sanat Merkezi’nin hemen karşısındaki Hava İkmal Bakım Merkezi’nin Millet Bahçesi olarak düzenlenmesi için 10 Haziran’da ihale yapılacağını da hatırlatan Başkan Büyükkılıç, bölgenin; sosyal, eğitim ve bilim yönünden bir merkez olacağını kaydetti.

Başkan inşaat çalışmalarını yerinde inceledi
Başkan inşaat çalışmalarını yerinde inceledi

“IQ’su yüksek öğrenciler heba olmayacak”

Okulun yeri için Başkan Büyükkılıç’ın emeği olduğunu ifade eden, “Bu okulun böyle güzel bir yerde yapılması çok önemliydi. Burada yapılmasını başkanımız organize etti. Emeği için kendisine teşekkür ediyorum. Bilim Sanat Merkezleri; yetenekli, IQ’su yüksek öğrencilerin heba olmaması için çok önemli. Böyle bir okulu yaptırma imkanının şahsıma verilmesinde katkısı olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Salıncak banklar Kayseri parklarının yeni gözdesi