Hem Ulusal hem de Uluslararası müsabakalarda bizi başarı ile temsil eden  Bornova Belediyespor Cimnastik Şubesi’nin spor okullarına halk yoğun ilgi gösteriyor. Geçtiğimiz seneye göre spor okulana olan ilgi iki kat arttı. Tecrübeli antrenörler eşliğinde verilen kurslar, hem çocukları hem de aileleri memnun ediyor.

Bornova Belediyespor Cimnastik Şubesi, çalışmalarını kızlar ve erkekler kategorisinde yürütürken yaz dönemi boyunca spor okullarında birçok çocuğu da cimnastik ile tanıştırdı. Bornova Spor Salonu’nda verilen kursulara olan ilgi geçen yıla oranla neredeyse iki kat arttı. 150 minik kursiyer Salı ve Perşembe olmak üzere haftada iki gün, birer saat cimnastik eğitimi görüyor. Eğitimler, miniklerin fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyor. Tecrübeli  antrenörler ile beraber verilne eğitimler, kış dönemi boyunca da devam ediyor. Minik sporcular ve onları yalnız bırakmayan aileleri de Bornova Belediyespor’un verdiği kurslar ile keyifli bir yaz dönemi geçiyor.

“Amacımız milli sporcular yetiştirmek.”

Bornova Belediyespor Cimnastik Antrenörü Gülşah Başol, ulusal ve uluslararası mecralar da elde ettikleri başarıların kurslara olan ilgiyi de arttırdığının altını çizerek, “Spor okullarından seçtiğimiz yenetekli çocukları yarışmacı gruplara alıyoruz. Amacımız milli sporcular yetiştirmek.” açıklamasında bulundu.

Göğsümüzü Kabartan Dünya Şampiyonları

Çok sayıda Milli takım ve TOHM(Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi) sporcusuna sahip olan Bornova Belediyespor, ulusal ve uluslararası müsabakalarda önemli başarılar elde etti. Yeşil-beyazlıların Milli Sporcularından biri olan Koray Altınel, 2017 yılı Yaş Grupları Trambolin Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda partneri Doğukan Büyükarslan birlikte Dünya Şampiyonu olmuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Heyelan mağduru vatandaşlar Çukurköy modelini inceledi