İlçe genelindeki 21 yerde bulunan kapalı ve açık pazar alanlarını kurban kesim alanı olarak düzenleyen Osmangazi Belediyesi, Osmangazi halkının sağlıklı bir ortamda kesimlerini gerçekleştirmesini sağladı. Belediye ekipleri, kesim yapılan alanları sürekli olarak temizleyerek, kötü görüntü ve çevre kirliliğine mahal vermedi.

Osmangazi Belediyesi, her sene olduğu gibi bu sene de ilçedeki pazar alanlarını kurban kesimi için halkın hizmetine açtı. Bağlarbaşı, Alemdar, Panayır, Kükürtlü, Yeşilova, Emek, Küçükbalıklı, Hamitler, Doğanevler, Alacahırka, Sırameşeler, Yunuseli, Geçit, Çirişhane, Yenibağlar, Hürriyet, Ziraat Pazarı ve Yunuseli açık pazar yerleri ile Soğanlı, Hamitler ve Dikkaldırım kapalı pazar alanlarının yanı sıra Veysel Karani ve Geçit’teki hayvan pazarında vatandaşlar, kurban kesimlerini sağlıklı ve hijyenik bir alada gerçekleştirme imkanı buldular.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri kesim alanlarında çöp konteynırları ve su tankerleri hazır olarak bekletti. Kurban kesimi sonrasında atıklar, çöp konteynırlarına taşınarak çevre kirliliğinin önüne geçildi. Temizlik ekipleri anında müdahale ederek kurban kesilen yerleri tazyikli suyla hemen yıkadı.

Kurban Bayramı süresince vatandaşların hizmet vermeye devam edeceklerini söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Belediye olarak 6 müdürlüğümüzden 185 personelimiz ile 7/24 hizmet vereceğiz. 15 motorize ekip, 24 kamyon, 16 iş makinesi ve 12 su tankeri bayram süresince çalışacak. Ekiplerimiz, kurban kesimleri sırasında vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek. İnşallah, Osmangazi’de Kurban Bayramı’nı hiçbir sorun yaşamadan geçireceğiz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Alinur Aktaş, Bursalı vatandaşlarla kandil kutladı