Özel Kalem

Buca Belediyesinin tüm semt evleri ve Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesinde kadınlara ücretsiz psikolojik destek verilecek.

Buca Belediyesi, Buca Kent Konseyi ve Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Birimi örnek bir projeye daha imza atıyor. Bucalı kadınlar artık Buca Belediyesinin tüm semt evleri ve Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi’nde ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti alabilecek.

Kentte yaşayan kadınların yaşadığı sorunlar ile yakından ilgilenen Buca Belediyesi, 2015 yılının Mart ayında Özgecan Kadın Danışma Merkezi’ni açtı. Merkez bugüne kadar 2 bin 578 kadına ücretsiz destek oldu. Merkez, uzman psikologlar eşliğinde özellikle boşanma, aile içi iletişim, öfke kontrolü ve kadına yönelik şiddet gibi konularda destek veriyor. Merkez, fiziksel, sözel, ekonomik ve cinsel şiddete maruz kalan kadınlara yaptığı farkındalık çalışmalarıyla kadınların ve ailelerinin sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için faaliyet gösteriyor.

Bu desteği daha da genişletmek isteyen Buca Belediyesi, Kent Konseyi ve Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Birimi iş birliğiyle yeni bir çalışmaya başladı. Bu çerçevede tüm semt evlerinde ve Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi’nde psikolojik desteğe ihtiyaç duyan kadınların yardımınına koşulacak. Proje, ilk etapta Buca Belediyesinin semt evi kursiyerlerine yönelik olacak. Proje kapsamında, gönüllü danışmanlar tarafından bireysel, aile veya günlük hayatla ilgili sıkıntılarda psikolojik destek verilecek. Ayrıca toplumda sık görülen madde bağımlılığı, şiddet, ihmal, istismar gibi konularda da yönlendirmelerde bulunulacak. Hizmetten yararlanmak isteyen semt evi kursiyeri kadınlar, semt evlerini arayarak randevu alabiliyor.

Yerel seçimler yaklaşırken tüm gelişmeleri sizlerlepaylaşacağız. Yerel seçimler 2019için derlediğimiz son dakika haberleri takip ediniz. Yerel yönetim haberleriarasından kalitesiyle sıyrılan www.ozelkalem.com.tr olarak kaliteli yerel yönetimler son dakika haberleri ile bir tık uzağınızdayız.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Seçim 2019 başladı… Liderler oylarını kullandı…